Log in
    

Festiwal Górski WONDÓŁ CHALLENGE 2011 – rusza 2. edycja!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 11-13 lutego 2011 r. w Gliwicach i Szczyrku wystartuje druga edycja Festiwalu Górskiego WONDÓŁ CHALLENGE. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Generał Mirosław Hermaszewski, pierwszy, i jak dotąd jedyny Polak w kosmosie. Na festiwalowej scenie wystąpi również wybitny polski himalaista Piotr Pustelnik.

 

Wondół Challenge

Festiwal będzie odbywał się w dwóch miejscach:

1. w Centrum Edukacyjno Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach – 11 lutego 2011 r.;

2. w Orlim Gnieździe w Szczyrku – 11-13 lutego 2011 r.

Festiwal wysokich lotów! hasło przewodnie tegorocznego spotkania, podkreśla fakt, że nie jest to tylko i wyłącznie impreza dla miłośników gór. Podczas festiwalu Generał Mirosław Hermaszewski opowie o wielkiej przygodzie swojego życia, jaką był lot w kosmos z 1978 roku. Spotkania z Generałem zaplanowane są na:

11 lutego (piątek):

17.00 w EMPIKu Silesia w Katowicach. Generał będzie gościem spotkania w ramach Klubu National Geographic Polska;

- godz. 21.00 w Centrum Edukacyjno Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

12 lutego (sobota):

- godz. 20:00 w Orlim Gnieździe w Szczyrku.

Wondół Challenge 2011

Na Festiwalu wystąpią również: Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, Edyta Ropek, Mistrzyni Europy we wspinaczce sportowej na czas oraz Ola Dzik, himalaistka młodego pokolenia.

Podczas Festiwalu zaprezentowane zostaną najważniejsze filmy górskie nagrodzone na słynnym Banff Mountain Film Festival 2010 - najważniejszym festiwalu o tematyce górskiej na świecie. Dla uczestników przygotowano ponadto wiele atrakcji:

- dla mniej aktywnych – pokazy ratownictwa GOPR z udziałem śmigłowca;

- dla bardziej aktywnych – bieg „Rockcommended Winter Run". W tym roku bieg odbędzie się na dwóch dystansach 7100 m i 1500 m. Przy tej okazji będzie można posłuchać porad biegacza górskiego z zespołu
The North Face, Tomka Klisza (12 lutego, sobota godz. 14.00);

- Kacper Kowalski zaprezentuje impresjonistyczne, zimowe zdjęcia wykonane z lotu ptaka, fotograf wyróżniony
w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic Polska;

- będzie można także obejrzeć wystawę zdjęć Adama Brzozy utytułowanego fotografa z Zakopanego, współpracującego z redakcją National Geographic Polska;

- jak zwykle organizatorzy zadbali o najmłodszych uczestników, w tym roku będzie można wznieść się nad Szczyrkiem balonem na uwięzi oraz zakosztować kosmicznych widoków w dmuchanym symulatorze promu kosmicznego.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów w Gliwicach zostanie przekazany na Fundację Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN.

 

 

Szczegółowy program festiwalu na www.wondol-challenge.pl

Rezerwacja biletów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla mediów: Anna Wróblewska, 512 454 089, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wondół Challenge 2011 patroni