Logo

Warszawski Przegląd Filmów Górskich, 8-9 kwietnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już niedługo, bo 8-9.04.2016 r. w kinie Wisła odbędzie się 2. Warszawski miniPrzegląd Filmów Górskich. Dla fanów dobrego kina górskiego szykuje się niezła gratka - głównym akcentem programowym będą dwa pokazy głośnej serii filmowej/*Reel Rock Tour 10*/ (2015), oczywiście w wersji polskiej. Przy okazji zaprezentujemy*/Valley Uprising/* czyli Reel Rock Tour 9*(historia wspinania w Yosemitach),film*Manaslu (o pierwszym zimowym wejściu na ten szczyt dokonanym przez Polaków) oraz *K2 and the Invisible Footman (koncentrujący się na życiu pakistańskich tragarzy, choć zawierający także sceny ze wspinania na K2).

 

 

Już po wstępnym zamknięciu programu uzyskaliśmy też zgodę na pokazanie interesującego filmu "*Muzyka śnieżnych organów - Cho Oyu zima 85*" - prezentującego nieznane w Polsce nagrania filmowe i zdjęcia z tej historycznej wyprawy (pokaz 9.04 o godz. 16.00).

Zapraszamy na stronę Przeglądu www.wpfg.pl, gdzie znajdują się opisy filmów i inne ważne informacje.Jak zwykle imprezie będzie towarzyszyło stoisko z wydawnictwami górskimi (po promocyjnych cenach).

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski