Log in
    

Simone Moro na Kolosach!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jeden z najwybitniejszych wspinaczy na świecie, zdobywca trzech ośmiotysięczników zimą, Simone Moro przylatuje do Polski specjalnie, by wziąć udział w Kolosach (odbędą się w dn. 11-13 marca).

Simone Moro na Kolosach w Polsce

Simone Moro na wyprawie na GII

W Gdyni opowie publiczności o swoim najświeższym sukcesie - pierwszym w historii zimowym wejściu na ośmiotysięcznik w Karakorum, którego dokonał, wraz z Denisem Urubko i Cory Richardsem, zdobywając 2 lutego 2011 roku Gaszerbrum II.

Simone Moro spędzi w Polsce tylko jeden dzień, niedzielę, 13 marca, i w całości poświęci go Kolosom, największej podróżniczej imprezie w Europie. O godzinie 15.15 w głównej sali Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni, przy ul. Kazimierza Górskiego 8 zaprezentuje film, będący relacją z jego ostatniej wyprawy, zakończonej wejściem Moro, Urubki i Richardsa na Gaszerbrum II.

Wyczyn Simone Moro, który na swoim koncie ma już trzy zdobyte zimą ośmiotysięczniki, oraz jego partnerów to kolejny ważny krok w rozwoju himalaizmu zimowego, równie wspaniałej, co wymagającej tradycji zainicjowanej ponad 30 lat temu przez Andrzeja Zawadę.

Spotkanie z wybitnym włoskim himalaistą poprowadzi legenda światowej wspinaczki i jeden z najtwardszych „zimowych wojowników”, Krzysztof Wielicki, pierwszy (wraz z Leszkiem Cichym) człowiek, który stanął zimą na szczycie Mount Everestu.

Źródło: kolosy.pl