Log in
    

Relacja z Przeglądu Ekstremalnego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przegląd EKSTREMALNY już za nami! Pierwszy pomysł zorganizowania tej imprezy powstał we wrześniu minionego roku i od tamtej pory impreza żyła własnym życiem. Udało się to osiągnąć w niezależnym, trzyosobowym, młodym zespole działającym bez budżetu. Efekty jego pracy mogliście zobaczyć podczas kilku minionych dni.


Przegląd wystartował dzień wcześniej niż pierwotnie planowaliśmy. W Szydłowcu odbyła się prelekcja o "Sokolikach”, w której brało udział 100 uczniów gimnazjum.

 

Następnego dnia w trzech radomskich liceach odbyły się prelekcje "Jak przygotować się do górskiej wycieczki", przeprowadzone przez Krzysztofa Szymca, koordynatora programu Bezpieczne Tatry. Łącznie wzięło w nich udział około stu licealistów.

 

Wieczorne warsztaty z "Bezpiecznej turystyki górskiej" przebiegły w kameralnej atmosferze w siedzibie Stowarzyszenia Kocham Radom. Trafiła się nam idealna grupa do przeprowadzenia tego typu spotkania – około 10 osób zróżnicowanych wiekowo, zainteresowanych tematem.

Prelekcja Krzysztofa Szymca

Prelekcja Krzysztofa Szymca

Następnie w piątek wieczorem oraz w sobotnie południe obyły się pokazy dwóch bloków filmów o tematyce ekstremalnej. W piętek blok poświęcony był tematyce zawodów Adventure Racing, natomiast w sobotę wspinaczce oraz narciarstwu. Filmy uzyskaliśmy dzięki uprzejmości HYBRYDA.TV.

 

W Wyższej Szkole Handlowej wystartowaliśmy ostro w sobotnie popołudnie prezentacją Krzysztofa Kasprzaka "Zimowa Korona Gór Polski 2009". Krzysztof podzielił się z nami wrażeniami z przygotowań do wyprawy oraz oczywiście z całego jej przebiegu. Po odpowiedzi na pytania widowni musiał niestety wyjeżdżać, a my zaprezentowaliśmy filmy "Rynnia Śmierci" oraz "Hybryda”. Pierwszy z nich to zdjęcia ćwiczeń ratowników GOPR pod Śnieżką, natomiast drugi przedstawia grupę młodych ludzi zafascynowanych skokami skalnymi. Po tych obrazach o nurkowaniu w Himalajach opowiadał kierownik wyprawy "Tilicho Lake and Peak 2007" Jan Kwiatoń. Jeśli wydaje Wam się, że nurkowanie to pikuś.... To szukajcie, gdzie Jan będzie następnym razem ;)

 Krzysztof Kasprzak opowiada o zimowej koronie gór Polski

Krzysztof Kasprzak opowiada o zimowej koronie Polski

Sobotni wieczór spędziliśmy bardzo miło podczas spotkania z gośćmi Przeglądu w Parkowej W Radomiu. Miła atmosfera, tryskające humory i sami ekstremalni ludzie – było przeciekawie.

 

Niedzielny ranek rozpoczęliśmy wycieczką po Radomiu, którą poprowadził niezawodny Łukasz Zaborowski. Wycieczka odwiedziła najważniejsze punkty Radomia, trwając około 3 godziny.

 

Niedzielną część w Wyższej Szkole Handlowej rozpoczęliśmy projekcją filmu "Na Każde Wezwanie Naczelnika" nakręconego z okazji 100-lecia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Następnie zaprezentowaliśmy kilka krótkich pokazów relacji z wyjazdów na Kaukaz, do Rumunii oraz w Alpy. Na koniec pozostał już tylko gwóźdź niedzielnego programu – Piotr Pudzianowski, który opowiedział o swoich zmaganiach z "Pikiem Lenina". Przegląd zakończyliśmy prezentacjami Andrzeja Kryzy: "Artfoto - tatrzańskie światło" i "Kamieniem w wodę".

Jak widać program został zrealizowany w 100%, jedynie ze zamianą kolejności sobotnich prezentacji. Na szczęście obyło bez problemów technicznych, co często wpływa na odbiór imprezy przez widzów. Jest to wielki sukces zespołu realizującego Przegląd.

W przeciągu pięciu dni zrealizowaliśmy 37 punktów programowych w tym: 23 filmy, 11 prezentacji, warsztaty, wycieczka i spotkanie w barze o łącznej objętości 24 godzin! Łącznie w przeglądzie uczestniczyło około 300 osób.

Przegląd EKSTREMALNY został zrealizowany dzięki współpracy ze: Stowarzyszeniem Kocham Radom, Wyższą Szkołą Handlową, HYBRYDA.TV, ceneria.pl, TREKandMore.pl, ontheroad.pl, phirania-kpl, drytooling.com.pl, EXTREMIUM, podroze.pl... - bez ich wsparcia oraz pozostałych niewymienionych osób ten projekt nie zostałby zrealizowany. DZIĘKUJEMY!!!