Log in
    

Coraz mniej czasu na zgłaszanie obrazów do Konkursu Filmu Polskiego na 10. Krakowskim Festiwalu Górskim

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

10. Krakowski Festiwal Górski to trzy dni pokazów najlepszych filmów o tematyce górskiej z całego świata. Odbędzie się także Konkurs Filmu Polskiego o Grand Prix KFG 2012, do którego zaproszeni są wszyscy rodzimi twórcy. Termin zgłaszania obrazów do konkursu mija 12 listopada.

W tym roku Krakowski Festiwal Górski obchodzić będzie jubileusz dziesięciolecia. 10. edycja odbędzie się w dniach 7-9 grudnia, tradycyjnie gościny udzieli nam Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Na scenie Krakowskiego Festiwalu Górskiego wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych, odbędzie się szereg prelekcji i warsztatów, a także Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Festiwalowymi gośćmi będą m.in. Steve House oraz Hansjörg Auer.

KFG to także trzy dni pokazów najlepszych filmów górskich z całego świata. Nie zabraknie również polskich produkcji, które będą walczyć o Grand Prix KFG 2012 w Konkursie Filmu Polskiego.

Konkurs Filmu Polskiego jest szansą na artystyczny debiut, zaprezentowanie własnej twórczości szerszej publice i, co szczególnie istotne, na konfrontację początkujących filmowców z uznanymi twórcami.

Serdecznie zapraszamy naszych rodzimych twórców do zgłaszania swoich produkcji do udziału w Konkursie Filmu Polskiego. Termin nadsyłania filmów mija 12 listopada br., informacja o zakwalifikowanych obrazach podana zostanie 21 listopada*.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, dodatkowo dwie wybrane polskie produkcje wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym.

W tym roku zostanie także ufundowana specjalna, dodatkowa nagroda dla najlepszego polskiego filmu stricte wspinaczkowego. Poza tym, dwa filmy polskie wybrane do konkursu międzynarodowego będą mogły wystartować również w Konkursie Filmu Polskiego (w ubiegłym roku takiej szansy nie miały).

 

W poprzednich latach laureatami Konkursu Filmu Polskiego byli:

  • 2004 - Na Krawędzi, reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński

  • 2005 – Praszczur, reż. Mirosław Dembiński

  • 2006 - Grand Prix nie przyznano.

  • 2007 - Ścieżka góry, reż. Marek Kłosowicz

  • 2008 - Annapurna na lekko, reż. Dariusz Załuski

  • 2009 - The White House, reż. Łukasz Gabryelski

  • 2010 - Co się wydarzyło na wyspie Pam, reż. Eliza Kubarska

  • 2011 - Nagrody nie przyznano

Regulamin tegorocznego konkursu można znaleźć stronie organizatora, www.kfg.pl.

Dorota Dubicka/KFG

***

*Prosimy o pobranie ze strony www.kfg.pl formularza zgłoszeniowego i po wydrukowaniu przesłanie go faxem (012 422-21-76) lub wraz z filmem na poniższy adres. Termin nadsyłania filmów upływa 12 listopada 2012 r. Sugerujemy również przesyłanie filmów - zwłaszcza w ostatnim okresie - za pomocą przesyłek kurierskich.

Informacja o zakwalifikowanych do konkursu filmach zostanie ogłoszona najpóźniej do 21 listopada 2012 r.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub tel. 600 356 626.

Adres:

Navigator

Krakowski Festiwal Górski

ul. Grzegórzecka 69/13

31-559 Kraków

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: www.kfg.pl

10. Krakowski Festiwal Górski

7-9 grudnia 2012 roku

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

ul. Rakowicka 27
Pawilon Dydaktyczno-Sportowy

www.kfg.pl