Log in
    

Freeride na 8. Krakowskim Festiwalu Górskim

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
kfg-maleNarciarstwo, a w szczególności freeride na Krakowskim Festiwalu Górskim ma już kilkuletnią tradycję. Zwiększoną dawkę białego szaleństwa organizatorzy zafundowali nam podczas ostatniej edycji KFG 2009. W tym roku fani narciarstwa będą mieli jeszcze więcej atrakcji.

Na 8. KFG, który odbędzie się w dniach 3-5 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, blok Freeride, pod patronatem The North Face, będzie częścią niedzielnego programu festiwalowego. Między godziną 10 a 14 będzie można posłuchać, czym tak naprawdę są dwie deski dla wyznawców białego szaleństwa, dowiedzieć się wszystkiego o nartach od samego mistrza tego sportu, i obejrzeć nowości filmowe (w wersji angielskiej).

kfg-mini

Panel Freeride rozpocznie się od pokazu filmu The Unpublished, wyprodukowanego przez FreeRadicals. Następnie dyskusję o tym, "Kiedy zwykła pasja zaczyna być filozofią" podejmą  czołowi polscy riderzy, między innymi: Kris Lizak, Jacek Hincz, Piotr GnalickiMichał Trzebunia.

Czeka nas również spotkanie z Markiem Tarnowskim, instruktorem na kursach narciarstwa wysokogórskiego organizowanych w Tatrach od końca lat 50., honorowym obywatelem Tignes we Francji, gdzie przez 30 sezonów uczył narciarstwa.

Na deser kolejna produkcja filmowa Skiing in the Shadow of Genghis Khan - czyli freeride na sprzęcie z czasów "drzewa łupanego". Myśliwi z Ałtaju Chińskiego, oprócz tradycyjnego użycia nart do polowań, urządzają sobie także zawody.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.kfg.pl

Dorota Dubicka/KFG

 

 

8. Krakowski Festiwal Górski

3-5 grudnia, start o godz. 16.00

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

ul. Rakowicka 27
Pawilon Dydaktyczno-Sportowy

SPONSORZY:

kfg-sponsorzy

GŁÓWNI PATRONI MEDIALNI:

kfg-patroni

PATRONI MEDIALNI WSPIERAJĄCY:

kfg-patroni-wspierajacy

 

Organizatorzy: wspinanie.pl, Uniwersytet Ekonomiczny, TKN Wagabunda, Góry

kfg-organizatorzy

Partnerzy: SAPR, KW Kraków

kwkrakow_logosapr_logo