Log in
    

Zapraszamy do zgłaszania obrazów do Konkursu Filmu Polskiego na 11. Krakowskim Festiwalu Górskim

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już za nieco ponad dwa miesiące, w dniach od 6 do 8 grudnia odbędzie się 11. Krakowski Festiwal Górski. Na festiwalowej scenie wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów i wspinaczy, odbędzie się szereg prelekcji i warsztatów, a także Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Jednak KFG to przede wszystkim trzy dni najlepszego górskiego kina – polscy twórcy mają czas do 15 listopada na zgłaszanie swoich produkcji do festiwalowego konkursu.

Fot. Adam Kokot

Krakowski Festiwal Górski to największa impreza dla miłośników gór w Polsce i jedna z największych w Europie. Pokazanie swojego obrazu właśnie na krakowskim ekranie jest niewątpliwą szansą dla filmowych twórców. Organizatorzy KFG zapraszają rodzimych filmowców (amatorów i profesjonalistów) do zgłaszania swoich obrazów do Konkursu Filmu Polskiego. Główną stawką jest prestiżowe Grand Prix KFG 2013. Na polskich twórców czekają również inne nagrody i wyróżnienia, w tym zaproszenie dwóch wybranych polskich produkcji do rozgrywanego równolegle Międzynarodowego Konkursu Filmowego (zakwalifikowane filmy będą więc mogły walczyć o nagrody w dwóch konkursach).

Ubiegłoroczną nowością Krakowskiego Festiwalu Górskiego było ufundowanie nagrody specjalnej dla wyróżniającego się filmu stricte wspinaczkowego; w zbliżającej się edycji taką nagrodę otrzyma również film o tematyce freeride'owej.

Regulamin konkursu i internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: www.kfg.pl. Termin mija 15 listopada.

***

Nagrody dla polskich filmowców przyznawane są od 2004 roku. Wyjątek stanowiły dwie edycje 2006 i 2011, w których nagród nie wręczono.

Laureatami pozostałych edycji były filmy:

2004 - Na Krawędzi, reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński

2005 – Praszczur, reż. Mirosław Dembiński

2007 - Ścieżka góry, reż. Marek Kłosowicz

2008 - Annapurna na lekko, reż. Dariusz Załuski

2009 - The White House, reż. Łukasz Gabryelski

2010 - Co się wydarzyło na wyspie Pam, reż. Eliza Kubarska

2012 - Wyprawa na Mnicha, reż. Maciej Stasiński

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: www.kfg.pl

11. Krakowski Festiwal Górski

6-8 grudnia 2013 roku

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

ul. Rakowicka 27
Pawilon Dydaktyczno-Sportowy

www.kfg.pl