Logo

12. KFG – zapraszamy do zgłaszania filmów do Konkursu Filmu Polskiego!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach od 5 do 7 grudnia 2014 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się 12. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. A jeśli KFG to również uczta górskiego kinomana. Tradycyjnie na festiwalu odbędą się dwa konkursy – Międzynarodowy Konkurs Filmowy (już po raz piąty) o Grand Prix KFG i Konkurs Filmu Polskiego.

Leo Houlding odbiera w imieniu Alastaira Lee I Nagrodę Międzynarodowego Konkursu Filmowego i nagrodę za najlepszy film wspinaczkowy. Fot. Wojtek Lembryk / KFG

Już teraz gorąco zachęcamy rodzimych filmowców (amatorów i profesjonalistów) do nadsyłania swoich propozycji na Konkurs Filmu Polskiego. Twórcy mają pełne pole do popisu w wyborze tematu – wspinaczka górska, skałkowa, turystyka, aktywności górskie oraz w wyborze „formy” – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, eksperymentalne, etc.

Uwaga: można zgłaszać jedynie filmy zrealizowane po 1 stycznia 2013 roku, jednocześnie czas projekcji nie powinien przekraczać 45 min.

Najlepszych filmowców czekają atrakcyjne nagrody – oprócz nagród głównych, również nagroda publiczności, specjalne wyróżnienia dla obrazu stricte wspinaczkowego oraz filmu o tematyce freeride’owej. Wyróżnieniem jest także szansa zmierzenia się z produkcjami zagranicznymi (wybrane polskie produkcje wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowych).

Filmy można przesyłać do 14 listopada 2014 roku.*

Nagrody dla polskich filmowców przyznawane są od 2004 roku. Wyjątek stanowiły dwie edycje 2006 i 2011, w których nagród nie wręczono. Laureatami pozostałych edycji były filmy:

2004Na Krawędzi

reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński

2005Praszczur

reż. Mirosław Dembiński

2007Ścieżka góry

reż. Marek Kłosowicz

2008Annapurna na lekko

reż. Dariusz Załuski

2009The White House

reż. Łukasz Gabryelski

2010Co się wydarzyło na wyspie Pam

reż. Eliza Kubarska

2012Wyprawa na Mnicha

reż. Maciej Stasiński

2013Two on K2

reż. Dariusz Załuski

* Prosimy o ściągnięcie formularza zgłoszeniowego (w formacie doc) i po wypełnieniu przesłanie go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zalecamy również, aby formularz wydrukować i po wypełnieniu oraz podpisaniu przesłać go wraz z filmem.

W terminie tym należy nadesłać na adres Krakowskiego Festiwalu Górskiego płytę z filmem w formacie HD (mov lub mp4) oraz wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione formularz zgłoszeniowy. O przyjęciu do selekcji decyduje data otrzymania filmu przez Biuro Organizacyjne Festiwalu.

Adres do wysyłki:

Navigator

Krakowski Festiwal Górski

ul. Grzegórzecka 69/13

31-559 Kraków

Pozostałe informacje oraz regulamin Konkursu dostępne są na stronie www.kfg.pl w zakładce „Konkursy filmowe”.

Dorota Dubicka/KFG

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski