Logo

X Jubileuszowy Memoriał Bartka Olszańskiego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Klasycznej Wspinaczce Zimowej "Dry Tooling" - Tatry, Dolina Kieżmarska 25-26.02 2012 r.

Czas pędzi nieubłaganie. 30 grudnia 2011 roku minęło 10 lat od tragicznej akcji ratunkowej TOPR-u pod Szpiglasową Przełęczą, w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Akcji, która była ostatnią dla Bartka Olszańskiego. Wraz z Nim zginął drugi ratownik – kolega Bartka -  Marek "Maja" Łabunowicz.

memo_1

Zdjęcie z VIII Memoriału Bartka Olszańskiego.(fot. Jakub Brzosko) przeczytaj relację!Te 10 lat to 9 spotkań ludzi związanych z zimowych wspinaniem, dla których Bartkowe wartości są ważne – przyjaźń, partnerstwo, pomoc innym oraz miłość. Memoriał Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej "Dry Tooling" poświęcony jest Jego pamięci. Marta Olszańska – Mama Bartka, wraz z grupą najbliższych przyjaciół Bartka, organizuje Memoriał od 2003 r.

W tym szczególnym czasie – 10 lat po tragicznym wypadku, Marta Olszańska kieruje do Was – miłośników zimowego wspinania - zaproszenie, na X Memoriał Bartka Olszańskiego, mając nadzieję, że przyjadą „Weterani” Memoriału jak i osoby, które pierwszy raz będą chciały wziąć udział w tym specyficznym spotkaniu ludzi Gór.

Grzegorz Mikowski

„Drodzy Memoriałowicze,
Bartek zginął 10 lat temu. Niewiarygodne. Dla mnie to zaledwie 10 minut – tragicznych.
Spotkania z Wami w trakcie Memoriału są dla mnie mimo wszystko prawdziwą radością i mistycznym przeżyciem. To prawda - te „zawody” są w Bartka stylu, kochał zimowe wspinanie, nawet w bardzo trudnych warunkach. Dlatego bez wahania wziął udział w wyprawie ratunkowej TOPR 30 grudnia 2001 roku, która jak się okazało, była ostatnią w Jego życiu.
Organizując Memoriał zawsze myślę o nowych, ciekawych „wspinaczkowo” miejscach.
Niestety charakter naszych zawodów oraz tereny chronione przez Parki Narodowe bardzo nas ograniczają, tym bardziej cieszę się, że X - jubileuszowy Memoriał odbędzie się w nowym,
pięknym miejscu.


Zapraszam Was 25 i 26 lutego 2012 do Doliny Kieżmarskiej po słowackiej stronie Tatr.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Memoriału: www.memorialbartka.com

Do zobaczenia !

Marta Olszańska”

MBO

Przeczytaj Relację z IX Memoriału

Zobacz Galerię zdjęc z IX Memoriału

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski