Logo

IX Memoriał Bartka Olszańskiego - wstępna zapowiedź

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W związku z dużą ilością telefonów z pytaniem "Kiedy będzie Memoriał?", zamieszczamy wstępne info o IX Memoriale Bartka Olszańskiego we wspinaczce miktsowej/drytoolingu :) Memoriał odbędzie się... ;) w weekend 19-20 lutego w Kamieniołomie Snozka na górze Wdżar!

30 grudnia 2010 roku minęło 9 lat od tragicznej akcji ratunkowej TOPR-u pod Szpiglasową Przełęczą w Dolinie Pięciu Stawów, z której nie wróciło dwóch Ratowników - Bartek Olszański oraz Jego kolega Marek “Maja” Łabunowicz.

Od 2003 Mama Bartka - Marta Olszańska z grupą najbliższych przyjaciół, organizuje Memoriał w Klasycznej Wspinaczce Zimowej “Dry Tooling” poświęcony Jego pamięci. Klasyczne zimowe wspinanie było najbliższe sercu Bartka. Zarażał nim ludzi których poznawał, niosąc ze sobą takie wartości jak przyjaźń, partnerstwo, niesienie pomocy innym oraz miłość do ludzi i przyrody.

memo_1

Poprzedni VIII Memoriał Bartka Olszańskiego.(fot. Jakub Brzosko) przeczytaj relację!

Zapraszamy na IX Memoriał Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej “Dry Tooling” wszystkich wspinaczy, dla których bartkowe wartości nie są obce. Liczymy na przybycie stałych bywalców MBO oraz czekamy na tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zimowym wspinaniem.

IX Memoriał Bartka Olszańskiego odbędzie sięw dniach 19-20 lutego 2011 r. w miejscu, które weteranom imprezy jest znane z  poprzednich edycji, tj. w Kamieniołomie na górze Wdżar na Podhalu

Drogi jak co roku przygotuje Jasiek Muskat.

 

Serdecznie zapraszamy.

W imieniu Marty i Marysi Olszańskich oraz Naczelnika TOPR Jana Krzysztofa

Grzegorz Mikowski

Organizatorzy zapewniają transport na miejsce Memoriału. Wyjazd zarówno 19 jak i 20 lutego 2011 r. spod Domu Turysty o godzinie 7:30.

Przeczytaj Relację z VIII Memoriału

Zobacz Galerię zdjęc z VIII Memoriału

Daj znać, że weźmiesz udział w Memoriale!

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski