Log in
    

Filmy o dinozaurach

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z pewnością duzi i mali chłopcy lubią sporo tych samych rzeczy:gry kasyno za darmo bądź gry komputerowe, samochody, dinozaury. Szczególnie te ostatnie są niezwykle ciekawe, gdyż stanowią połączenie historii oraz fantastyki naukowej. Dzięki wielu odkryciom i teoriom udało się nam nazwać już wiele gatunków dinozaurów. Wiele z nich wystąpiło na dużym ekranie. Postanowiliśmy w związku z tym wybrać najciekawsze filmy, w których one występują.

Jurassic Park

Park Jurajski to kultowe już dzieło Stevena Spielberga z 1993 roku. To właśnie ten film zapoczątkował wielki boom na dinozaury w latach 90. Dr Alan Grant i Dr Ellie Sattler od lat zajmują się poszukiwaniem pozostałości po dinozaurach. Pewnego dnia odwiedza ich John Hammond, ekscentryczny miliarder, który obiecuje sfinansować ich kolejne lata badań, jeśli wybiorą się z nim do jego parku rozrywki. Na miejscu badacze są zszokowani, widząc żywe dinozaury. Okazuje się bowiem, że Hammond wraz z naukowcami odkrył sposób na przywrócenie tych zwierząt do życia. W czasie testowej jazdy po parku dochodzi jednak do huraganu, który w połączeniu z sabotażem pracownika, uwalnia dinozaury z klatek. Zaczyna się zatem walka o życie, która przeplatana jest poznawaniem tych wyjątkowych zwierząt. W Parku Jurajskim mamy wiele kultowych scen, zwłaszcza pierwsze zapoznanie z samym parkiem, jak i moment przybycia Tyranozaura. Najnowsze badania wykazały, że po obejrzeniu filmu mnóstwo osób zostało paleontologami, przyczyniając się do odkrycia nowych gatunków.

Jurassic World

Park Jurajski III miał swoją premierę w 2001 roku i wydawało się, że będzie to ostatnia część sagi o dinozaurach. Jednak w 2015 roku marka ta została wskrzeszona pod nazwą Jurrasic World. Isla Nublar to bliźniaczy ośrodek do tego, który stworzył John Hammond. Stał się on światową atrakcją odwiedzaną przez miliony każdego roku. Jego właściciel chce jednak nowych atrakcji, dlatego też zleca stworzenie pierwszej genetycznej hybrydy pod nazwą Indominus Rex. Jest to jeszcze większy, bardziej niebezpieczny i przerażający dinozaur. Podczas jednej z inspekcji stwór wydostaje się jednak poza ogrodzenie i zaczyna siać zamęt wśród mieszkańców i odwiedzających park. Na jego drodze staje jednak Owen i Claire, którzy muszą powstrzymać hybrydę przed większymi zniszczeniami. Film ten okazał się sporym sukcesem kasowym i być może w tym roku będziemy świadkami premiery finalnej części nowej trylogii.

Dobry dinozaur

Tym razem film z zupełnie innej kategorii. Dobry dinozaur to animacja z 2015 roku, za którą odpowiada Disney i Pixar. Mamy tu do czynienia z alternatywną historią, gdzie asteroida omija Ziemię. Przez lata dinozaury na tyle wykształciły się, że zajmują się między innymi uprawą ziemi czy hodowlą innych zwierząt. Głównym bohaterem jest tutaj Arlo. Jest to nieporadny młodzik, który za wszelką cenę chce zdobyć uznanie rodziny. Ma zająć się łapaniem szkodników, którymi okazują się ludzie. Pewnego dnia Arlo wpada do rwącej rzeki, co staje się początkiem jego długiej podróży.

Milion lat przed naszą erą

Milion lat przed naszą erą to ciekawy film z 1966 roku ze standardowymi jak na tamte lata efektami specjalnymi. Jaskiniowiec Tumak zostaje wygnany ze swojego plemienia, co zmusza go do wyruszenia w podróż po prehistorycznym świecie. Udaje mu się dołączyć do kolejnego plemienia, z którego jednak także zostaje przepędzony. Tym razem jednak w dalszą wędrówkę wyrusza z nim Loana. Razem będą musieli stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, wśród których znajdują się właśnie dinozaury.

Dinozaur

Animacja z 2000 roku pokazuje nam moment, w którym to dochodzi do uderzenia asteroidy w Ziemię. Główną postacią jest tutaj dinozaur Aladar, który jako sierota został przygarnięty i wychowany przez dinozaury. Ich sielankowe życie zostaje jednak przerwane przez meteoryty. Wraz z innymi gatunkami muszą uciekać do doliny, w której będą mieć szansę na przetrwanie. Aladar nie tylko będzie musiał zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami, lecz także i Kronem - przywódcą stada, który nie jest zainteresowany pomocą słabszym.