Log in
    

Kobiety na ośmiotysięcznikach

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapraszamy wszystkich na wyjątkowe spotkanie z Aleksandrą Dzik 'KOBIETY NA OŚMIOTYSIĘCZNIKACH' - Ternua Female Team - Gaszerbrumy 2011.

Spotkanie będzie na pewno emocjonujące! Ola opowie o swoich niewątpliwie ekstremalnych wyczynach górskich, będziemy oglądać zdjęcia i krótkie filmy z imponujących wypraw, dowiemy się o tym jak to jest być na granicy pasji i ryzyka.....

alt

parę słów o Oli:

Ola Dzik - alpinistka młodego pokolenia. Absolwentka psychologii i socjologii na Uniwersytecie Śląskim, doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przewodnik górski, współprowadzi firmę turystyczną BluEmu. Na swym koncie ma m. in. wejście na ośmiotysięczny Gasherbrum II. Ponadto jako pierwsza Polka zdobyła niebezpieczny Pik Pobiedy oraz skompletowała wszystkie pięć siedmiotysięczników b. ZSRR dających tytuł Śnieżnej Pantery. Jest pierwszą kobietą w historii, która ukończyła najdłuższą trasę zawodów Elbrus Race. Uprawia skialpinizm, rajdy przygodowe, kolarstwo górskie, biegi.
Podczas prelekcji Ola Dzik opowie o Ternua Female Team - Gasherbrums 2011 czyli wyprawie na dwa ośmiotysięczniki, w której wzięła udział w czerwcu i lipcu tego roku wraz z Marią Khytrykovą z Ukrainy. Obydwie stanęły na szczycie swojego pierwszego ośmiotysięcznika - Gasherbruma II. Maria przedłużyła swój wyjazd i weszła również na Gasherbrum I.

więcej o Oli

Źródło: facebook.pl