Log in
    

Slajdowisko z wyprawy w zachodnie pasmo Kokshal Too

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

kokshal-mini

Kirgizja to kraina pełna niesamowitych kontrastów. Bezkresne, dzikie przestrzenie, nieokiełznana przyroda wciąż nieskażona cywilizacją, życzliwi ludzie, żyjący w zgodzie z naturą, oraz spektakularne pasma górskie, konkurujące ze sobą o pierwszeństwo w niebie - wszystko to sprawia, że każdy, kto choć raz odwiedził ten kraj, pragnie tu jeszcze kiedyś powrócić.

 

Już w tą niedzielę (21.XI.2010), w godzinach od 18.50 do 19.30 w centrum Dydaktyki AGH (Kraków, ul. Reymonta 7) uczestnicy wyprawy w zachodnie pasmo Kokshal Too, znajdujące się na granicy kirgisko-chińskiej, opowiedzą o swoich przygodach w tym niezwykle pieknym i dzikim paśmie górskim. Kokshal Too należy do wielkiego łańcucha górskiego Tien Shan.

Znajduje się on na pograniczu kirgijsko-chińskim, pomiędzy jeziorem Issyk Kul na północy, a pustynią Takla Makan na południu. Wyjątkowość tych gór polega na ich znikomej eksploracji. Wciąż jest tam wiele dziewiczych szczytów o wysokości przekraczającej 5000 metrów.

 Podczas działaności górskiej trwającej przeszło trzy tygodnie, członkowie Klubu Wysokogórskiego Kraków weszli łącznie na 12 wierzchołków, z czego aż 10 z nich było dziewiczych.

 

Podczas pokazu zdjęć uczestnicy wyprawy zaprezentują 28 minutowy film, który jest paradokumentem z wyprawy KW Kraków w góry zachodniego Kokshal Too.
Film nosi tytuł  "Nocny Motyl".   Reżyseria: Albert Gałka, Katarzyna Raszka, Jakub Gałka.

Jest to prapremiera filmu, który na 8 Krakowskim Festiwalu Górskim zostanie wyświetlony w Polskim Konkursie Filmowym*.

 

 

 

kokshal_poster

Projekt plakatu: Katarzyna Kowalska (http://kkowalska.com)

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich na niezwykle ciekawy pokaz slajdów i pełen humoru paradokument z zachodniego pasma Kokshal Too.


 

 

----------------------------------------------------------------------

*O dopuszczeniu filmu do konkursu filmu polskiego oraz międzynarodowego decyduje komisja selekcyjna. Zgłaszający filmy zostaną poinformowani do dnia 26 listopada 2010 r. o przyjęciu filmów do konkursu. źródło: http://www.kfg.pl/filmy_konkurs_2010.htm