Log in
    

Premiera nowego wydania książki Jerzego Kukuczki i Tomasza Malanowskiego pt. „Na szczytach świata”

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Fundacja Wielki Człowiek oraz Biblioteka Śląska zapraszają na premierę książki Jerzego Kukuczki i Tomasza Malanowskiego pt. „Na szczytach świata”.

W programie:
– spotkanie z autorem Tomaszem Malanowskim,
– spotkanie z żoną himalaisty Cecylią Kukuczką,
– projekcja filmu „Lhotse – rozgrywka pokerowa”,
– wernisaż wystawy pt. „Na szczytach świata”.

29.10.2013 r., godz. 18.00


Biblioteka Śląska
sala Parnassos
pl. Rady Europy 1
40-021 Katowice

Wstęp wolny

„Na szczytach świata” to zapis wysokogórskich wspomnień najwybitniejszego polskiego himalaisty XX wieku – Jerzego Kukuczki. Wywiad rzeka przeprowadzony i opracowany przez Tomasza Malanowskiego. Szczera i otwarta rozmowa na wiele górskich tematów. O trudnych początkach – korzeniach późniejszych himalajskich sukcesów. O walce z samym sobą i drogach na czternaście najwyższych szczytów świata. O doborze partnera wspinaczkowego. O śmierci i przyjaźni. O wyborze – pomóc i narazić siebie czy ratować własne życie. O skomplikowanych, paradoksalnych w dobie polskiego komunizmu, przygotowaniach do wypraw, rozpoczynających się niejednokrotnie od malowania kominów. I o wielu, wielu bliskich sercu Jerzego Kukuczki sprawach. W prosty, odarty z górskiej martyrologii, szczery sposób, ubrany w swobodny dialog.

Serdeczne podziękowania dla Partnerów, bez których to wydanie nie byłoby możliwe. Partner strategiczny – Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki Pozostali partnerzy – Urząd Miasta Katowice, Gminny Ośrodek Kultury Istebna oraz grupa CNP Emag: Emag, Telvis, Emag-Servis, Sevitel, CTT Emag i Sybet.

Link do wydarzenia na FB