Log in
    

Taternik zaprasza na spotkanie z PIOTREM SNOPCZYŃSKIM i otwarcie wystawy "Wyprawa narodowa na K2"

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Snopczyńskim – himalaistą, uczestnikiem ubiegłorocznej ekspedycji narodowej na K2 (8611 m), które odbędzie się 17 kwietnia (piątek) w Żaganiu. Zostanie również otwarta wystawa zdjęć Piotra z tej wyprawy.

Fot. Tomasz Pietrzyk

To kolejne wydarzenie organizowane w ramach „Spotkań z Podróżnikami i Ludźmi Gór”, na które zapraszają Speleoklub BOBRY Żagań, Centrum Kultury i Pałac Książęcy oraz „Taternik”.

Prelekcja rozpocznie się w żagańskim pałacu o godz. 18.30 (sala Inter), a po niej planowane jest otwarcie wystawy „K2 na fotografii Piotra Snopczyńskiego”. Wstęp wolny.

P. Snopczyński urodził się w 1950 r. Jest alpinistą, himalaistą, brał udział w wielu wyprawach na szczyty ośmiotysięczne, w tym w ekspedycjach Andrzeja Zawady. Mieszka w Świdnicy na Dolnym Śląsku, gdzie organizuje „Dni Gór”. W latach 1998-2002 był wiceprezesem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem 2014 r. wziął udział w narodowej wyprawie na K2, zorganizowanej przez Polski Związek Alpinizmu w ramach programu „Polskie Himalaje”.

Renata Wcisło

Taternik