Logo

Zapraszamy na TryTool - 2. Krakowski Mityng Drytoolowy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 11 lutego na krakowskim Zakrzówku odbędzie się "TryTool" - 2. Krakowski Mityng Drytoolowy. Zaproszeni są wszyscy pasjonaci drytoolingu oraz ci, którzy chcieliby poznać podstawy tej niezwykle interesującej dyscypliny. Gwarantujemy wiele sportowych emocji i wspaniałe widowisko wspinaczkowe.

TryTool - 2. Krakowski Mityng Wspinaczkowy

Fot. wspinanie.pl

Głównym elementem mityngu będzie wspinaczka zespołowa w zawodach TryTool po jak największej liczbie dróg oznaczonych przez organizatorów. Wspinacze (amatorzy i specjaliści) będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności sprawnego wspinania na dużej liczbie dróg w określonym limicie czasowym. Wygra ten zespół, który zgromadzi największą liczbę punktów.

Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy (pierwsza 9.00-11.30, druga 12:00-14:30). Na zwycięzców będą czekały nagrody - sprzęt Petzl i odzież Directalpine ufundowane przez AMC, głównego sponsora imprezy.

Natomiast dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną, przygotowano warsztaty drytoolowe, które odbędą się w dwóch odsłonach - o godz. 11 i 13 (każda potrwa około godziny). Spotkanie odbędzie się w specjalnie na tę okazję przygotowanym namiocie, a poprowadzi je Maciek Ciesielski.

M. Ciesielski na Warsztatach

Warsztaty Drytoolowe. Fot. Piotr Drożdż

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się wiele o technice drytoolingu, rozwiązaniach sprzętowych i odzieżowych - np. jakiej długości dobrać czekan, jakie buty wziąć na jednodniowe wspinanie, a jakie na wielodniowe i dużo dużo więcej.

Dla początkujących organizatorzy przygotowali również możliwość wspinaczki na trzech specjalnie przygotowanych na potrzeby mityngu drogach wspinaczkowych - sprzęt w postaci raków, czekanów oraz kasków zapewni Petzl. Wspinaczka w sektorze ABC odbędzie się pod czujnym okiem instruktorów z KW Kraków.

Warsztatom towarzyszyć będą pokazy najnowszego sprzętu firmy Petzl. Wśród wszystkich uczestników mityngu będą rozlosowane nagrody - niespodzianki przygotowane przez Sponsora imprezy.

Wstępny program:

  • 9:00 - początek mityngu, start pierwszej grupy wspinaczkowej w sektorze drytoolowym w zespołowych zawodach TryTool,
  • 9:00 - zapisy na wspinaczkę z wykorzystaniem sprzętu Petzl oraz pod okiem instruktorów,
  • 10:00 - rozpoczęcie wspinaczki na drogach ABC
  • 10:30 - prezentacja sprzętu alpinistycznego Petzl,
  • 11:00 - Warsztaty Drytool - prowadzenie Maciek Ciesielski, I tura,
  • 12:00 - start drugiej grupy wspinaczkowej w sektorze drytoolowym w zespołowych zawodach TryTool
  • 13:00 - Warsztaty Drytool - prowadzenie Maciek Ciesielski, II tura,
  • 14:30 - prezentacja sprzętu alpinistycznego Petzl,
  • 15:30 - Ogłoszenie wyników zawodów TryTool i losowanie nagród.

Imprezie, od godziny 11.00, będzie towarzyszył grill obsługiwany przez restaurację Paolo, na którym będzie się można zaopatrzyć w smakowite przekąski (kiełbasa, karkówka, kurczak) oraz pyszny żurek i ciepłe napoje.

Organizatorem imprezy jest KW Kraków, głównym patronem medialnym wspinanie.pl, partnerem Nasze Skały, a głównym sponsorem firma AMC, dystrybutor Petzla i Directalpine.

Więcej szczegółów o Mityngu już wkrótce. Serdecznie zapraszamy!!!

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski