Log in
    

La Jura Jura 2016 – 20-22 maj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna, wreszcie nadeszła – można pójść na uczelnię bez ciepłej, zimowej kurtki, spotkać się ze znajomymi na grillu pod chmurką, czy pojeździć rekreacyjnie na rowerze. Są natomiast ludzie, dla których wzrost temperatury i poprawa warunków pogodowych wiąże się głównie z możliwością pokonania coraz to trudniejszych sekwencji w Jurajskim wapieniu.

Dlaczego więc nie wykorzystać wszystkich wiosennych atutów? Nie wyjechać za miasto? Powspinać się w najlepszych rejonach Jury Północnej, gdzie wapień ma tarcie, a różnorodność dróg powala na kolana? Wieczorem usiąść przy ognisku, wymienić doświadczenia, patenty? A może kontynuować wspinanie w skałkach przy świetle halogenów? Na łące dać się ponieść muzyce w blasku reflektorów? Czy może wziąć udział we wspinaczkowej, nocnej grze terenowej? Tyrolka, prezentacje, warsztaty, szkolenia? TAK – nadchodzi La Jura Jura 2016 i Ty, drogi wspinaczu musisz na niej być!

O co chodzi?

SAKWA – Sekcja Akademicka Klubu Wysokogórskiego AGH, ma zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów wspinania, na 3-dniową imprezę poświęconą temu pięknemu sportowi i dobrej zabawie!

Będziecie mieli okazję spędzić weekend 20-22 maja 2016 w uroczej miejscowości Łutowiec położonej w samym sercu Jury Północnej. Rejon ten słynie z pięknego wspinania na każdym stopniu zaawansowania i braku wyślizgu nieznanego podkrakowskim wspinaczom! ;) Znajdziecie się nieopodal słynnych Rzędkowic i Podlesic, pięknego Mirowa, rewelacyjnej Doliny Wiercicy, trudnego Jastrzębnika, czy Okiennika, a także oczywiście w sercu Łutowca, który oferuje dużo ładnych dróg dla początkujących i średniozaawansowanych. Nie wspominamy, że po zapadnięciu zmroku nie przestajemy działać, gdyż pobliskie naszemu noclegowi skały zostaną doświetlone potężnymi halogenami. Oprócz wspinania przygotowujemy dużo innych atrakcji:

  • Wspinanie dla początkujących – dla tych, którzy nie czują się jeszcze dobrze na prowadzeniu i nie mają obycia w skałach, przygotujemy wędki na łatwiejszych drogach. Dodatkowo zostaną przeprowadzone krótkie warsztaty, gdzie pod okiem naszego trenera, skorygujecie swoje ruchy w skale i poznacie swoje błędy.

wspinanie-w-mirowie.jpg

Turnia Kukuczki, Mirów

  • Koncert piosenki wspinaczkowej – zapraszamy wszystkich grajków i muzykantów do zaprezentowania swojej i nie tylko swojej twórczości! Świetna zabawa i wspólne śpiewanie gwarantowane!

  • Warsztaty, prezentacje, szkolenia – wykwalifikowani ludzie, którzy mają podstawy, ku temu, by dzielić się z Wami swoją wiedzą i przeżyciami, opowiedzą o tajnikach treningu, wyprawach, poćwiczą z Wami węzły i umożliwią zdobycie nowych doświadczeń wspinaczkowych. Zadbamy o to, by dla każdego znalazł się ciekawy temat! Więcej szczegółów i lista prelekcji wkrótce.

  • „Turniej Dzika” – podciąganie, przyblok na chwytotablicy, drabina bachara. Dla najmocniejszych dzików przewidujemy nagrody!

  • Pamir i Hindukusz, Andy i Himalaje, czy też Karakorum – góry te od dawna były atakowane, ich najwyższe szyty zostały zdobyte, a splendor spływał na pierwszych zdobywców. Jest jednak jeszcze jeden, zapomniany rejon, z którego ani jedna z wcześniejszych pięciu wypraw nie powróciła. Dziewicze dziewięciotysięczniki, których strzegą trudności 10c+, trzystumetrowe bouldery, temperatury -150°K, czy wiatry wiejące z prędkościami do 8 ‰. Wszystko to kryją Łumalaje.

Czy podołacie wyzwaniu?! Zapraszamy wszystkich na niezwykłą, fabularyzowaną, wspinaczkową grę terenową! Będziecie mieli okazję zmierzyć się z innymi zespołami w wyścigu o podbój tego dziewiczego pasma i powalczyć o nagrody! Kondycha, spryt, wiedza i mnóstwo śmiechu!

  • Wielka, plenerowa impreza! Tańce i zabawa do białego rana. Nic chyba dodawać nie trzeba!

la-jura-jura-plakat.jpg

Miejsce i szczegóły organizacyjne

Spać będziemy przy najmniejszej szkole w Polsce – podstawówce Fundacji Elementarz w Łutowcu. Obiekt jest w stanie pomieścić do 200 osób. Jest to miejsce niezwykle przyjazne wspinaczom, z rewelacyjnym zapleczem socjalnym, dużą, zadaszoną wiatą, kręgiem ogniskowym, a nawet klimatycznym domkiem hobbita. Jak już wspomnieliśmy wyżej od najbliższych skał (Ule) dzieli nas niewielka odległość 50 metrów. Śpimy głównie w namiotach, będzie zapewniony dostęp do prysznicy i toalet i wrzątku. Członkowie SAKWY mają pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc wewnątrz budynku, w salach sypialnych. Będzie istniała również możliwość zamówienia rewelacyjnych obiadów domowych w stołówkowej cenie. Sklepik znajduje się 300 m od pola namiotowego.

Cena: 12 zł za noc (17 zł za noc w budynku) – w cenie wliczona jest możliwość udziału we wszystkich organizowanych wydarzeniach, grze terenowej i imprezie 

Impreza jest dedykowana dla wszystkich wspinaczy – zarówno początkujących jak i zaawansowanych, ze szczególnym naciskiem na społeczność akademicką, bez względu na przynależność uczelnianą! :)

Więcej szczegółów na fanpagu SAKWY i na naszej stronie internetowej! 

Zapisy tutaj.

Wydarzenie fb tutaj.

Program imprezy tutaj.

www.sakwa.agh.edu.pl

www.facebook.com/sakwa.agh/