Log in
    

Maraton wspinaczkowy „Big Wall w Sokołach” 2012 - edycja IV

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z drytoolingiem i zimą ta impreza ma niewiele wspólnego. Cóż zima dopiero za kilka miesięcy, a póki co rozkoszujmy się klasyką letnia :-)

Zapraszamy na kolejną edycję maratonu wspinaczkowego "Big Wall w Sokołach", który odbędzie się w sobotę 29 września 2012r. w skałkach Gór Sokolich koło Jeleniej Góry.

Zawody, tak jak i w poprzednich edycjach, rozgrywane będą w formie towarzyskiej, a ich głównym celem będzie wspinanie i dobra zabawa. Impreza organizowana jest przez Wrocławski Klub Wysokogórski, Szkołę Wspinaczki GRANIT i Ośrodek Szkoleniowy "Tabor pod Krzywą". 

W ciągu 7 godzin (10.00-17.00) uczestnicy będą starali się pokonać jak najdłuższy dystans wspinaczkowy, zliczając długość i trudności kolejnych przebytych dróg. Wieczorem na Taborze odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród oraz szeroko pojęta integracja.

Osoby biorące udział w rywalizacji będą mogły nieodpłatnie skorzystać z noclegu na Taborze pod Krzywą.

Reguły rywalizacji

1. Udział w imprezie jest otwarty dla osób pełnoletnich, jednak klasyfikowane będą tylko zespoły wspinaczkowe, przy czym zespół musi liczyć co najmniej dwie osoby. 

2. Uczestnicy w trakcie trwania maratonu (od 10:00 do 17:00) mogą pokonywać zarówno drogi ubezpieczone, jak i drogi o asekuracji naturalnej. Wypełnione karty startowe zespół ma obowiązek przekazać organizatorom na Taborze najpóźniej do godziny 18:00. 

3. Prowadzący wspina się czysto-klasycznie z zakładaniem asekuracji na prowadzeniu (minimalny styl - PP), drugi wspina się z górną asekuracją klasycznie - na drugiego bądź na wędkę, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl - AF). 

4. Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi. 

5. Zawody rozgrywane są bez sędziów w formule towarzyskiej.

6. Zawody obywają się na istniejących drogach wspinaczkowych całych Sokolików (obszar wzgórza Sokolik i Krzyżnej Góry).

7. Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność. 

8. Mimo, że uczestnicy biorą udział w imprezie wyłącznie na własną odpowiedzialność, niedozwolone jest pokonywanie dróg bez liny lub z pominięciem zasad bezpiecznej asekuracji. Stwierdzone odstępstwa od tej reguły będą skutkować automatyczną dyskwalifikacją. Wspinaczka bez asekuracji jest niedozwolona.

Kategorie

W zasadniczej Kategorii "Open" będą mogli brać udział wszyscy chętni (osoby pełnoletnie), przewidujemy też wyróżnienia w dodatkowych kategoriach: 

- najlepszy zespół kobiecy

- najlepszy zespół w kategorii "masters" (każdy z członków zespołu ma ukończone 40 lat)

- najlepszy zespół z Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego

Zasady punktacji

1. 1 metr drogi = 1 punkt

2. Przyznawane są dodatkowe punkty ze względu na trudność dróg oraz rodzaj zastosowanej asekuracji

3. Oszacowanie długości pokonanych dróg i ostateczna ilość punktów za każdą drogę należeć będzie do organizatorów zawodów

4. W razie ewentualnych sytuacji spornych ostateczny głos będzie należał do organizatorów zawodów.

Więcej informacji wkrótce.

Michał Kajca (Szkoła Wspinaczki "Granit")