Log in
    

II Manewry Dryboonkrowe pamięci Joanny Wolf-Szczerby

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1 grudnia 2012 r. g. 9.00 w Janówku k. Warszawy odbędzie się kolejna odsłona imprezy drytoolowej pod nazwą 2 Manewry Dryboonkrowe pamięci Joanny Wolf-Szczerby. W tym roku KW Warszawa przy pomocy Centrum Sportów Ekstremalnych „2Wieże” przygotowuje aż 7 dróg eliminacyjnych, które będą w zasięgu zarówno początkujących, średniozaawansowanych jak i zaawansowanych fanów „żelastwa”. Droga finałowa będzie natomiast „najtrudniejszą” drogą ze wszystkich dróg z krajowych imprez drytoolowych. Dla najlepszych wspinaczy firmy MILO oraz YETI przygotowały specjalne nagrody. Patronat medialny: Taternik, climb.pl, magazyn sportowy GÓRY,  Planeta Gór, Strefa Gór, drytooling.com.pl, brytan.com.pl.

 

Manewry mają charakter otwarty zarówno dla członków zrzeszonych w klubach wysokogórskich i alpinistycznych jak i dla osób niezrzeszonych. Z uwagi na wysoką frekwencję zeszłorocznej edycji zalecamy wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału za pośrednictwem strony www.manewry2012.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 października do końca listopada. Osoby z poza Warszawy mogą za pośrednictwem strony internetowej zgłosić także zapotrzebowanie na darmowy nocleg w stolicy w pokoju motelowym lub u koleżanek i kolegów z KWW, co wskazane jest z uwagi na planowane - po części sportowej - ognisko oraz zabawę do białego rana w jednym z warszawskich lokali. KWW zapewnia zaplecze gastronomiczne w postaci ciepłej herbaty i kiełbasek do podgrzania na ognisku.

Manewry Dryboonkrowe są formą aktywnego oddania hołdu zmarłym koleżankom i kolegom, wspinaczom sportowym, taternikom, alpinistom, himalaistom. Co roku chcemy w ten sposób upamiętnić osoby zasłużone nie tylko dla z Klubu Wysokogórskiego Warszawa, ale także dla całego środowiska wspinaczkowego. W tym roku postanowiliśmy wspomnieć swoją wspaniałą koleżankę Joannę Wolf - Szczerba (1960 - 2012), czołową przedstawicielkę wspinania sportowego w skałkach w połowie lat 80, taterniczkę, alpinistkę, instruktorkę Polskiego Związku Alpinistycznego, prezes Klubu Wysokogórskiego Warszawa w latach 1993 - 1997.

Przyjaciele wspominają Joannę jako osobę, która „kochała góry, rower, narty i ludzi, była zawsze uśmiechnięta, życzliwa i pełna werwy. Pracując zawodowo i poświęcając czas rodzinie, wykorzystywała każdą wolną chwilę, by realizować swoje pasje. Niestety, jedna z nich kosztowała ją życie. Zginęła w lawinie w Tatrach w lutym 2012.”

Karol „Szpej” Bator

Partnerem zawodów jest LOTTO

Tak było podczas poprzedniej edycji :-)

I Manewry Dryboonkrowe Pamięci Ascety – podsumowanie