Log in
    

„BIG WALL Londyn Zdrój” - szczegóły imprezy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapraszamy na maraton wspinaczkowy "BIG WALL Londyn Zdrój", który odbędzie się w sobotę 12 października 2013r. w Skałkach Lądeckich (w przypadku złej pogody – kolejna sobota). Zawody rozgrywane będą w formie towarzyskiej, a ich głównym celem będzie wspinanie i dobra zabawa. Impreza jest otwarta dla wszystkich - lecz mogą w niej uczestniczyć jedynie zespoły wspinaczkowe.

 • Termin – sobota, 12 października 2013r. (w przypadku złej pogody kolejna sobota)

 • Start - godzina 10:00 spod Niżnej w Stołowych Skałach (zapisy od godziny 9:00)

 • Cel - wspinanie i dobra zabawa

 • Idea - pokonanie w zespole wspinaczkowym jak najdłuższego "dystansu", będącego odzwierciedleniem długości przebytych dróg, ich trudności i rodzaju asekuracji.

Obszar zawodów
Zawody odbywają się na zasadach towarzyskich (bez sędziów) na istniejących drogach wspinaczkowych w obszarze zwanym popularnie Skałkami Lądeckimi, tj. na Wzgórzu Trojak i Stołowych Skałach.

 • Reguły rywalizacji

1. Udział w imprezie jest otwarty dla osób pełnoletnich, jednak klasyfikowane będą tylko zespoły wspinaczkowe, przy czym zespół musi liczyć co najmniej dwie osoby.

2. Uczestnicy w trakcie trwania maratonu (od 10:00 do 17:00) mogą pokonywać zarówno drogi ubezpieczone, jak i drogi o asekuracji naturalnej. Wypełnione karty startowe zespół ma obowiązek przekazać organizatorom najpóźniej do godziny 18:00.

3. Prowadzący wspina się czysto-klasycznie (minimalny styl – PP), drugi wspina się z górną asekuracją klasycznie, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl - AF).

4. Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi.

5. Zawody rozgrywane są bez sędziów w formule towarzyskiej.

6. Zawody obywają się na istniejących drogach wspinaczkowych skałek lądeckich (obszar wzgórza Trojak i Stołowych Skał).

7. Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność.

8. Mimo że uczestnicy biorą udział w imprezie wyłącznie na własną odpowiedzialność, niedozwolone jest pokonywanie dróg bez liny lub z pominięciem zasad bezpiecznej asekuracji. Stwierdzone odstępstwa od tej reguły będą skutkować automatyczną dyskwalifikacją.

 • Kategorie

W zasadniczej Kategorii "Open" będą mogli brać udział wszyscy chętni (osoby pełnoletnie), przewidujemy też wyróżnienia w dodatkowych kategoriach:

- najlepszy zespół kobiecy
- najlepszy zespół w kategorii "masters" (każdy z członków zespołu ma ukończone 40 lat)
- najlepszy zespół z KW Opole

Na zwycięzców czekają cenne nagrody!

 • Zasady punktacji

 • 1 metr drogi = 1 punkt

 • Przyznawane są dodatkowe punkty ze względu na trudność dróg oraz rodzaj zastosowanej asekuracji według poniższych zasad

Drogi

Bonus

Ubezpieczone

Trady

Drogi z

asekuracją mieszaną

III

II

0

IV

III

0

V

IV

0

VI

V

10

VI.1

VI

20

VI.2

VI.1

30

VI.3

VI.2

40

VI.4

VI.3

50

VI.5

VI.4

60

 1. Oszacowanie długości pokonanych dróg i ostateczna ilość punktów za każdą drogę należeć będzie do organizatorów zawodów.

 2. W razie ewentualnych sytuacji spornych ostateczny głos będzie należał do organizatorów zawodów

Opłata wpisowa wynosi 20 zł od zespołu, z czego połowa zasili konto Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały". Uczestnicy zawodów mają zapewnioną niesamowitą zabawę, sportowe emocje, rywalizację w przyjacielskiej atmosferze oraz ciepły posiłek podczas wieczornego ogniska połączonego z dobrą zabawą i wręczeniem nagród.

Organizatorem imprezy jest Klub Wysokogórski Opole. Fundatorem nagród jest firma CAMPER i KW Opole.

Organizatorzy serdecznie dziękują KW Wrocław i Michałowi Kajcy za możliwość skorzystania z regulaminu Big Walla w Sokolikach