Log in
    

Lodowy Puchar Świata rozpoczęty!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pierwsze zawody z cyklu Lodowego Pucharu Świata zostały rozegrane w Cheongsong w Korei 8-9 stycznia 2011. Zwyciezcami w konkurencji na trudność zostali: Maria Tolokonina z Rosji, oraz Markus Bendler z Austrii. Z kolei czasówki to tradycyjnie domena Rosjan. Pierwsze miejsca zajęli Maxim Tomilov i Irina Bagaeva.


Na zawodach wystąpiła rekordowa liczba zawodników: 34 kobiety i 42 mężczyzn. Do tego rekordowa ilość nacji, włączając w to zawodników z Mongoli, Chin, Japoni, oczywiście Korei. Do tego USA, Dania i Holandia.

puchar-lodowy-swiata-korea4
Maria Tolokonina


W eliminacjach prowadziła Angelika Rainer, wraz ze zwycięzcą ostatnich dwóch edycji, Markusem Bendlerem. Rainer zajeła również najwyższą pozycję w półfinałach. Po piętach deptała jej Maria Tolokina, która również zatopowała, lecz potrzebowała na to więcej czasu.

U mężczyzn w półfinałach zwyciężył Alexey Dengin z Rosji, który jako jedyny przeszedł całą drogę. Drugi był Markus Bendler, a zanim Maxim Tomilov (również z Rosji).

W finałach kobiet Angelika Rainer miała "mały" problem techniczny. Po starcie została zatrzymana przez sędziów ze względu na to, że nie wpięła liny w ekspresa. Wciąż wisząc na dziabkach dyskutowała z sędziami, którzy w końcu zezwolili jej iść dalej. Jednakże parę chwil później sędziowe się rozmyślili i kazali jej zjechać. Feralny ekspres był trudny do dostrzeżenia (jak się okazało na filmie), w związku z czym pozwolono włoszce wystartować po raz drugi. Lecz niestety nagromadzony stres sprawił, że ostatecznie zawodniczka zajęła siódme miejsce... Zawody wygrała Maria Tolokonina, która jako jedyna osiągneła top w finałach. srebno powędrowało do Shin Woon Seon z Korei, a brąz do Lucie Hrozova z Czech.

puchar-lodowy-swiata-korea2


W finale męskim również nie zabrakło emocji. Yong Park Hee i Marku Bendler mieli taki sam czas w finałach (obaj zatopowali), lecz Austriak miał lepszy wynik z półfinałów, dlatego też I miejsce to Markus Bendler, II Yong Park Hee i III Alexey Tomilov, który również wygrał męskie czasówki

Mężczyźni - prowadzenie:

 1. Markus Bendler (Austria)
 2. Park Hee Yong (Korea)
 3. Maksim Tomiłow (Rosja)

Kobiety - prowadzenie:

 1. Angelika Rainer (Włochy)
 2. Woon Sheon Shin (Korea)
 3. Lucie Horzova (Czechy)

Mężczyźni - czas:

 1. Maksim Tomiłow (Rosja)
 2. Paweł Batuszew (Rosja)
 3. Maksim Własow (Rosja)

Kobiety - czas:

 1. Irina Bagajewa (Rosja)
 2. Natalia Kulikowa (Rosja)
 3. Maria Tolokonina (Rosja)
Źródło: planetmountain.com