Log in
    

Lądek Trail - Bieg Himalaistów już 20 września

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas XIX Przeglądu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju w sobotę 20 września już po raz trzeci odbędzie się bieg górski Lądek Trail na dystansie 7,5 i 15km. Lecz w tym roku zawody zyskują dodatkowo drugą nazwę: „Bieg Himalaistów” - oprócz amatorów i zawodowców, swój udział potwierdzili znani himalaiści, min. Jerzy Natkański, kierownik niedawnej wyprawy na Broad Peak i BP Middle, oraz jej uczestnicy Grzegorz Bielejec i Kacper Tekieli, a także Maciek Stańczak, uczestnik wyprawy na Makalu. Tak jak w ubiegłych latach spodziewamy się licznego udziału członków Polskiego Związku Alpinizmu, będzie więc okazja porównać czasy biegaczy i wspinających się biegaczy…

Fot. Piotr Dymus

Bieg prowadzi leśnymi ścieżkami wokół masywu Góry Trojak, między unikalnymi skałami, na których zostaną przeprowadzone zawody wspinaczkowe Lądek Big Wall. Trasa nie jest trudna, ale daje duże możliwości: przewyższenie wynosi +/- 860m na dłuższej trasie i +/- 430m na krótszej, a niemal cała biegnie po naturalnych ścieżkach, korzeniach i skałach.

Dodatkowo w biegu będą mogły wystartować dzieciaki - one będą się ścigać na krótkim, 200-300 metrowym dystansie na łące przy starcie „dorosłych” zawodów na Stawach Biskupich. Serdecznie zapraszamy więc całe rodziny!

Nazwa: Lądek Trail - Bieg Himalaistów przy Przeglądzie Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju
Data: 20.09.2014
Miejsce: Lądek Zdrój
Trasy : 7,5 km i 15 km (pętla 7, 5 km) oraz bieg dzieci
przewyższenie +/- 430 m ( 1 pętla)

Start: godzina 12.00


strona zawodów: http://www.festiwalgorski.pl/informacje-o-zawodach/