Log in
    

6. Gry DryToolowe o Kaziową Igłę – Zapisy + informacje podstawowe

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny wraz gminą Sitkówka­-Nowiny serdecznie zapraszają wszystkich miłośników zimowego wspinania na 6. edycję Gier DryToolowych o Kaziową Igłę, która obędzie się 24. stycznia 2015r.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do skorzystania z formularza rejestracyjnego. Ta forma zapisów pozwoli nam, organizatorom rozplanowanie działań, a zapisującym się wcześniej zamówienie odpowiedniego rozmiaru koszulki oraz otrzymywanie informacji bezpośredni na e-mail..

Tradycyjnie celem nadrzędnym naszej imprezy jest spotkanie oraz integracja środowiska wspinaczkowego, wymiana doświadczeń oraz promowanie wspinania na dziabkach. W tym roku mamy cel dodatkowy – otwarcie i promocję  nowego rejonu drytoolowego, o wdzięcznej nazwie Das Beton, który znajduje się w podkieleckich Nowinach.  Znajdziecie go wpisując w mapach google słowa „sopro nowiny”, na prawo od znacznika.

W związku z tym, że nic tak nie służy integracji wspinaczkowej jak czynne wspinanie, planujemy go w tym roku wyjątkowo dużo. Przygotowanych zostanie 15 dróg o pełnym spektrum  trudności - od B0+ (ok. M5) do B5+ (ok. M9). Na nich wyłonimy najlepiej dysponowanych tego dnia wspinaczy, godnych nagrody głównej, czyli Kaziowej Igły - oczywiście w dwóch kategoriach: damskiej i męskiej. Zasady rywalizacji są banalnie proste – wspinamy się w formule flash od rana (9:30) do zmroku (16:30) i zbieramy punkty (odpowiadające trudnościom drogi). Liczyć się będą topy oraz zaznaczone gdzieniegdzie bonusy – kto zrobi najwięcej ten wygrywa.

Zachęcamy uczestników do zaplanowania dwudniowego pobytu, gdyż po sobotniej części sportowej planujemy przenieść się na imprezę integracyjną do jednego z kieleckich lokali, a na niedzielę dalsze wspólne wspinanie. O ile aura pozwoli na Kadzielni, na wylanym lodospadzie. Istnieje możliwość noclegu w przystępnej cenie w kieleckim schronisku młodzieżowym (http://www.ssm-wedrownik.com.pl/?id=kontakt) lub w zdecydowanie bardziej spartańskich warunkach w klubowej bulderowni.

Prosimy o powstrzymanie się z odwiedzinami rejonu do dnia imprezy i oficjalnego otwarcia - będziemy mieli możliwość  stworzenia równych szans rywalizacji dla uczestników. Ponadto cały czas trwają prace przygotowawcze - niecierpliwych i ciekawskich zapraszam do wirtualnych odwiedzin:

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny- organizator

Gmina Sitkówka-Nowiny – partner organizacyjny

Brytan.com.pl, Drytooling.com.pl - Patronat medialny