Log in
    

7 Gry DryToolowe o Kaziową Igłę – zaproszenie oraz garść informacji praktycznych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny wraz z gospodarzem terenu gminą Sitkówka­-Nowiny serdecznie zapraszają wszystkich miłośników zimowego wspinania na 7. edycję Gier DryToolowych o Kaziową Igłę, która obędzie się w dniach 25-26 listopada 2017r. w podkieleckim rejonie Das Beton. Tegoroczna edycja ma szczególny charakter – a to z dwóch powodów. Po pierwsze zawody jakie zostaną rozegrane w sobotę 25 listopada stanowią część amatorskiego Pucharu Polski w DT 2017/2018, którego głównym sponsorem jest Kuźnia Szpeju.

 

 

I to jest powód optymistyczny. Drugi jest smutny – teren, na którym znajduje się Das Beton włączony został już w zeszłym roku do tzw. „specjalnej strefy ekonomicznej” i przewidziany do zagospodarowania na cele produkcyjno-magazynowe. Nie wiemy kiedy prace ruszą, ale być może jest to ostatnia okazja do gremialnego spotkania się w tym wyjątkowym miejscu.

 

Zgodnie z tradycją celem nadrzędnym naszej imprezy jest spotkanie i integracja środowiska wspinaczkowego, wymiana doświadczeń oraz promowanie wspinania na dziabkach. W tym roku chcemy nawiązać do początków Gier i planujemy imprezę dwudniową - pierwszego dnia (25.11.) zostaną rozegrane zawody, drugiego (26.11.) planujemy rekreacyjne wspinanie oraz warsztaty dla początkujących. A pomiędzy nimi nocna impreza integracyjna przy ognisku na miejscu – w związku z czym zachęcamy do przyjazdu z namiotami.

Informacje praktyczne i organizacyjne

Miejsce - Das Beton czyli poprzemysłowe żelbetowe obiekty budowlane położone przy ul. Przemysłowej w Nowinach k. Kielc. Znajdziecie je wpisując w mapach google frazę: „sopro nowiny”; po wybraniu opcji ‘satelita’ można zobaczyć miejsce ok. 50-70 m na wschód od znacznika.

Czas – zawody startują o godz. 9:30 (tak wczesna pora startu podyktowana jest krótkim listopadowym dniem), koniec planowany jest o zmroku czyli w okolicach godz. 16:00… no chyba, że wspólnie z uczestnikami ustalimy wspinanie po ciemku (pamiętajcie to jest nasza wspólna impreza).

Zapisy – możliwe na miejscu w dniu zawodów (biuro czynne od 8:30) lub za pośrednictwem formularza dostępnego po adresem: https://form.jotformeu.com/73032122291342 - zachęcamy do wcześniejszego zapisywania, pozwoli to nam przygotować wcześniej listy startowe i tym samym oszczędzić pracy na miejscu.

Wpisowe20 zł płatne na miejscu przy składaniu podpisu pod tradycyjnym oświadczeniem; zastrzegamy sobie prawo do obniżenia lub całkowitej rezygnacji z wpisowego.

Zawody – na miejscu zostanie przygotowanych do prowadzeń ok. 40 dróg i kombinacji - w trudnościach od B0+ do B7 (przeliczając: od D5- do D10+/11); asekurujemy się nawzajem między sobą; należy przywieźć własną linę dynamiczną – dł. 35 m jest wystarczająca (dla zapominalskich będziemy mieli kilka sznurków w rezerwie); zasady punktacji: wpinka w pionie - 1 pkt., wpinka w poziomie – 2 pkt., do tego premia punktowa za ukończenie drogi adekwatna do trudności (na miejscu otrzymacie gotową listę dróg oraz topo); wygrywa ten, kto w określonym czasie nazbiera najwięcej punktów; liczba prób – wspinamy się w formule flash i na tę chwilę przyjmujemy jedną próbę na danej drodze; w dniu zawodów, gdy będziemy wiedzieć ilu nas jest podejmiemy wspólnie decyzję czy wprowadzić możliwość kolejnej próby na 1-2 wybranych dróg; oczywiście podpowiadamy sobie nawzajem; nie ma zakazu stosowania 4 i 9.

Sprzęt – lina jak wyżej, kask obowiązkowy, raki – zalecane monopointy, z dwoma zębami naprawdę będzie ciężko.

7-gry-o-kaziowa-igle.jpg

Pytania - jeśli coś wydaje się niejasne, to pytać można pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zapraszamy

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny