Logo

4 Gry DryToolowe o Kaziową Igłę

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny serdecznie zaprasza wszystkich miłośników zimowego wspinania w dniu 26 lutego 2011 na IV edycję Gier DryToolowych o Kaziową Igłę. Impreza odbędzie się w kamieniołomie Kadzielnia, położonym w centrum Kielc, u zbiegu ulic: Krakowskiej i Pakosz.

4 Gry Drytoolowe o Kaziową Igłę

Od lat nadrzędnym celem Imprezy jest spotkanie i integracja środowiska wspinaczkowego, wymiana doświadczeń oraz promowanie wspinania na dziabkach. A jak wiadomo nic tak nie służy promocji wspinania jak...czynne wspinanie! Przy okazji nie zaszkodzi wyłonić tę najlepszą i tego najlepszego, godnych Kaziowej Igły. Zatem w tym roku uczestnicy zmagać się będą z siedmioma liniami o trudnościach  od M5- do M7, a na trzy najlepsze Panie i trzech najlepszych Panów czekać będą drogi finałowe - odpowiednio M7- i M7+. Dla zupełnie początkujących przygotowana będzie wędka na trójkowo-czwórkowej drodze wraz zestawem wspinaczkowym (raki i dziabki). Całości dopełni zaplecze gastronomiczne i ognisko.

Kadzięlnia - arena zmagań drytoolowców

Kadzielnia - arena tegorocznych zmagań (fot. Marcin Nowogródzki)

Garść danych:

Formuła – absolutnie otwarta – chodzi o to żeby powspinać się jak najwięcej, zatem każdy będzie mógł się przystawić do wszystkich dróg.
Start – o godzinie dziesiątej sędzia główny wygłosi słowo wstępne, przedstawi drogi i zasady – jest to równoznaczne z otwarciem imprezy. Zapisy na listę oraz sprawy formalne (wpisowe, oświadczenia...etc) od godziny 9:00, na miejscu. Koniec części zasadniczej i wyłonienie najlepszych trójek 17:30-18:00. Finały zaczniemy o 18:30-19:00 - Kadzielnia, z uwagi na zamontowane sztuczne oświetlenie, pozwala wspinać się zarówno w dzień jak i w nocy – zatem zmagania na drogach finałowych zapowiadają się widowiskowo.
Drogi – w naturalnych formacjach skalnych o trudnościach od M5- do M7 i długości 15-25m. Znakomita większość (5 z 7 linii) przygotowana będzie do prowadzeń - powieszony komplet ekspresów, lina dynamiczna. Niemniej jeśli chcecie mieć pewność płynności działania przyrządu asekuracyjnego przywieźcie swój sznur, gdyż przygotowane mogą mieć zbyt słuszną średnicę.
Po finałach i rozdaniu nagród planowana jest huczna kontynuacja w jednej z kieleckich knajpek. Cały czas pracujemy nad znalezieniem noclegów w rozsądnej cenie – chcielibyśmy dochować tradycji i zrobić Imprezę dwudniową – po dniu sportowym, dzień rekreacji.

Kaziowa Igła

Tak wyglądało trofeum w 2005r. – tegoroczna forma dopiero się kształtuje

Zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania udziału w imprezie (wraz z podaniem rozmiaru koszulki) do Przemka Klentaka ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) - pozwoli nam to oszacować ilość chętnych i przygotować się optymalnie do Imprezy. Oczywiście nie jest to w żadnym wypadku obligatoryjne – dla niespodzianych gości zawsze „dodatkowe nakrycie” się znajdzie.
Uwaga: zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub (w najgorszym przypadku) odwołania Imprezy – wszystko to powodowane jest troską o bezpieczeństwo uczestników. Szczegółowe informacje będziemy podawać na bieżąco.

Relacje z poprzednich edycji:
http://wspinanie.pl/serwis/200502/17okaziowa_igle.php
http://wspinanie.pl/serwis/200602/10gry2006.php

Sponsorzy:

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny
Nasze Skały
Fixe
Go Sport
Grivel
HiMountain
Julbo
Kong
Lhotse
Summit
Yeti

Patron medialny:

wspinanie.pl

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski