Log in
    

Kizyl-Asker - Peak Minsk - dołącz do najlepszych

Komisja Wspinaczki Wysokogórskiej PZA zaprasza do składania aplikacji 2 osoby zainteresowane udziałem w wyprawie do Kirgizji w rejon Kizyl-Asker, wpisanej do kalendarza wypraw KWW 2011.

Główny skład wyprawy tworzą: Michał Król, Andrzej Sokołowski, Maciek Ciesielski.

Celem wyprawy jest poprowadzenie nowej polskiej drogi na Peak Minsk, czyli dokończenie zaawansowanej próby z 2009. W trakcie tejże wyprawy akcja górska została przerwana ze względu na kontuzję barku Michała, spowodowaną uderzeniem spadającą bryłą lodu. Wyprawa odbędzie się w terminie 1-22 sierpnia 2011.

Sokół na 11 wyciągu

Andrzej Sokołowski na 11 wyciagu

Dwuosobowy zespół unikfikacyjny który miałby dołączyć się do składu wyprawy może liczyć na dofinansowanie kwotą 5000 zł z budżetu PZA, a także na wszechstronną pomoc logistyczną i merytoryczną ze strony głównego składu wyprawy.
W rejonie Peaku Minsk jest sporo opcji na poprowadzenie dróg mikstowych czy hakowych. Występują również czysto skalne ściany, ale ze względu na niskie temperatury rozsądnie jest nastawić się na mikstowe czy lodowe cele. Z wyborem łatwiejszych niż główny cel wyprawy linii nie powinno być problemu

Król Michał na jednym z kluczowych wyciągów drogi na Kyzyl Asker

Michał Król na jednym z kluczowych wyciągów drogi

Kryteria dla kandydatów:

1. Przynależność do klubu zrzeszonego w PZA
2. Posiadanie wykazu przejść w bazie wykazów PZA, zawierającego letnie i zimowe drogi tatrzańskie bądź alpejskie na własnej protekcji.
3. Wiek do 30 lat

Oferta jest skierowana do młodych, średnio-doświadczonych wspinaczy a jej celem jest dopomożenie im w rozpoczęciu samodzielnej działalności w górach wysokich.

Aplikacje proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 maja 2011.
Wszelkie pytania prosimy kierować bezpośrednio do kierownika wyprawy:
Michał Król Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


KWW PZA

Nasz wiszący dom - Król Michał

Nasz wiszący dom

Źródło: pza.org.pl