Log in
    

Herve i Marco Barmasse na Monte Rosa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Marco i Herve Barmasse - ojciec i syn 30 września wytyczyli nową 800 metrową drogę na południowo-wschodniej ścianie Dufourspitze'a 4634m. Jest to najwyższy szczyt Szwajcarii.

alt

Wspinacze na podejściu. Fot. Damiano Levati

Projekt The North Face Exploring The Alps, w którym uczestniczył Herve, to zadanie wytyczenia 3 nowych dróg na największych ikonach górskich  w Alpach . Jak powiedział Herve to bardzo wymagająca droga z powodu luźnej skały oraz duzych odległości pomiędzy kolejnymi punktami asekuracyjnymi. Podejście rozpoczęli od "bivacco Giordano" skąd wcześnie rano dostali się na "pianoro Hellermann" (3800 m. n.p.m.).

Tego samego dnia wieczorem stanęli na szczycie. Barmasse jest zadowolony z tego projektu, gdyż udowodnił w nim, że są jeszcze w alpach drogi, które oferują dużo wrażeń i przygód. Jak powiedział po tym sukcesie „Prowadzenie nowych dróg wspinaczkowych nadal, podobnie jak kiedyś, wymaga gotowości do podjęcia pewnego ryzyka, zdolności do radzenia sobie z wątpliwościami i umiejętności wspinaczki w każdym terenie. Akceptując te warunki można doświadczyć niezwykłych emocji. Utwierdziłem się w przekonaniu, że nie jest ważne to jak wysoką czy trudną technicznie górę wybierzemy, ale to jakie czekają nas po drodze wyzwania i emocje jakie budzi ich pokonywanie. Są to te same uczucia, które inspirują nas do kolejnych wypraw.

Matterhorn, Mont Blanc i Monte Rossa to ściany, na których Barmasse wytyczył nowe drogi.

Źródło: off.sport.pl