Log in
    

Obrywy na Aiguilles du Dru

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wczoraj o 9.40 na północnej ścianie Petit Dru wystąpiły po raz kolejny duże obrywy skalne. Ostatni obryw miał miejsce we wrześniu zeszłego roku na zachodniej ścianie Petit Dru.

obryw skalny na Dru

Obryw skalny na Petit Dru uchwycony obiektywem Alexandra. Fot. Alexandre Buisse

Francuski alpinista Alexander Buisse, który wczoraj wspinał się w pobliżu Aiguilles Rouges był świadkiem obrywu, poniżej jego komentarz dla planetmountain.com:

"Lawina kamienna nie była tak duża, jak poprzednia która miała miejsce we wrześniu. Obryw miał miejsce w górnej części północnej ściany. Mógł uszkodzić Pierre Allain Route, lub inną w pobliżu. Pogoda nie była zbyt ciekawa i pewnie nikt nie wspinał się w tym momencie na Petit Dru."

Na północnej ścianie znajdziemy dwie drogi. Drogę Allain-Leininger wytyczoną 31 lipca - 1 sierpnia 1935 roku przez Pierre Allaina i Raymonda Leiningera, oraz Voie Lesueur, po raz pierwszy pokonana przez braci Pierre i Henri Lesueur (25-27 lipca 1952 roku).

Jeśli planujecie wspinaczkę w tamtym rejonie, to lepiej upewnijcie się w biurze przewodników w Chamonix, lub Courmayeur co do warunków.

Źródło: planetmountain.com