Log in
    

Refuge du Gouter zostanie w pełni otwarte, dopiero w 2013

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Aktualnie dalej trwają pracę przy schronisku Refuge du Gouter, które będzie nowym schroniskiem w masywie Mont Blanc. Położone jest na wys. 3835 m n.p.m., co sprawia, że jest najwyżej położonym schroniskiem górskim we Francji.

Refuge du Gouter. Fot. www.refugedugouter.fr

Refuge du Gouter miało zostać w całości otwarte 30 sierpnia 2012 r., ale ze względu na problemy techniczno-administracyjne, złą pogodę oraz awarię instalacji solarnej, otwarcie zostało przełożone na 2013 rok. Aktualnie przyjmuje alpinistów i wspinaczy tylko w ograniczonym zakresie.

Schronisko, pozostające w gestii Club Alpin Français, zastąpi stary obiekt - powstały w 1962 r., który zostanie wyburzony. Refuge du Gouter położone jest ok. 200 m na południe od starego schroniska. Oprócz lepszego standardu, większa jest także liczba miejsc noclegowych - docelowo przyjmie 120 osób. Rezerwacje przyjmowane są wyłącznie online.

A tak będzie wyglądało nowe schronisko. Fot. refugedugouter.fr

Schronisko zapewnia nie tylko dogodny start do wejścia na szczyt Mont Blanc. Będzie czynne od czerwca do końca września. W okresie zimowym będzie dostępny aneks z 20 miejscami

Stare schronisko Refuge du Gouter. Fot. orgone-design.com

Źródło: onet.pl, refugedugouter.fr