Log in
    

Postępy wyprawy Bezengi 2010 - tym razem pada Gestola

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Bezengi 2010Poniżej zamieszczamy parę niusów z wyprawy Bezengi 2010. Póki co ekipa zdobyła Ukiu, Mały Ural, oraz 17 lipca Gestolę. Skład ekipy to: Magdalena Nowak, Paweł Strzelecki, Joanna Nowosadzka, Jarosław Gryczka. Poniżej najnowsze niusy.

16 lipca

Nastawiając budzik na 3:00 rano odkryliśmy, że na przełęczy między Ecenią a Gestolą jest zasięg gruzińskiej sieci. Jestesmy na wysokości 4244, jeśli pogoda dopisze jutro rano ruszamy na szczyt. Przy pomyślnych wiatrach w niedzielę albo w poniedziałek będziemy w bazie.

17 lipca

Wbiegliśmy na Gestolę. Tym samym pierwszy z naszych celów został zrealizowany. Teraz zbieramy rzeczy i schodzimy jeszcze 600 metrów niżej do Czarnych Osypek. Jutro wieczorem powinniśmy być już w bazie.

Poniżej poprzednie wiadomości:

2 lipca

Pozdrowienia ze Lwowa. Za 1,5 godziny mamy pociąg do Kijowa. Natomiast na granicy polsko-ukraińskiej o godzinie 3 nad ranem spotkaliśmy ekipę wyprawy Afganistan 2010. Świat nam się skurczył !

4 lipca

Ruszyliśmy z Piatigorska. Przy wyjeździe z Ukrainy mieliśmy drobne nieporozumienie, ale w końcu nas wypuścili. Natomiast granicę rosyjską przekroczyliśmy bez problemów. Za kilka godzin będziemy na miejscu.

10 lipca

Właśnie wróciliśmy do bazy po pięciu dniach spędzonych w dolinie Ukiu. Tym samym zakończyliśmy etap aklimatyzacji. Spędziliśmy cztery noce na 3400 i jedną na 4150. Wszyscy weszliśmy na Ukiu, połowa zespołu na Mały Ural, z Dumały zrezygnowaliśmy. Teraz w miejscowej knajpie zbieramy siły przed Gestolą.

Ekipa wyprawy Bezengi 2010

Magdalena Martyna Nowak

magdalena-nowak

Studentka trzeciego roku stosunków międzynarodowych o specjalności euroazjatyckiej na Collegium Civitas. Redaktor magazynu górskiego „A/Zero" Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Wspinała się w Tatrach latem i zimą oraz w Alpach. Poza wspinaczką pasjonuje się dalekimi podróżami i fotografią. Była najmłodszą uczestniczką wyprawy kajakowej Romana Koperskiego na rzece Lenie (Syberia).

Paweł Strzelecki

pawel-strzelecki

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownik działu Business Development w międzynarodowej kancelarii prawnej. Były członek zarządu oraz komisji rewizyjnej Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Z zamiłowania alpinista, fotograf. Wspinał się w Tatrach i Alpach, latem i zimą. Autor szeregu dróg w Tatrach oraz wielu interesujących przejść letnich i zimowych. W roku 2001 otrzymał wyróżnienie „Orzeł KW Warszawa” za obiecujący debiut tatrzański.

Joanna Nowosadzka

joanna-nowosadzka

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Architekt w pracowni APA Wojciechowski. Wspinała się m.in. w Tatrach i Alpach. Uzależniona od adrenaliny; ciągle szuka jej nowych źródeł - od niedawna zagorzała fanka snowboardu i longboardu, a od zawsze pomyka konno z wiatrem we włosach. Ma niesamowitą zdolność upodabniania się do lokalnej ludności - w Boliwii wyglądała jak Indianka Keczua, w Katmandu - jak dziecko Nepalu. Zaliczyła trzy sześciotysięczniki oraz dwa szczyty z Korony Ziemi (ciąg dalszy nastąpi:)).

Jarosław Gryczka

jaroslaw-gryczka

Wśród znajomych, przyjaciół i wrogów znany jako "Słońce". Absolwent warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, specjalista finansowania handlu i trener wewnętrzny w jednym z największych polskich banków. Wspinał się m.in. w Tatrach i Alpach. Poza wspinaczką miłośnik narciarstwa (ciągle jeszcze "trasowego"), książek detektywistycznych i serialu "Doktor House". Znaki szczególne: tzw. pesymizm defensywny (marudzenie) oraz biało-czerwona piłkarska czapka, której wszyscy mu zazdroszczą. Mimo tych atrybutów ma na swoim koncie parę (czyli dwa) sześciotysięczniki oraz parę (znowu dwa) szczyty Korony Ziemi.

 

Więcej o wyprawie przeczytacie tutaj