Log in
    

Piotr Pustelnik i Kinga Baranowska zdobyli Annapurnę. Tym samym Pustelnik zdobył Koronę himalajów

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Piotr Pustelnik i Kinga Baranowska na tle AnnapurnyPiotr Pustelnik wraz z Peterem Hamorem weszli na Annapurnę! Pustelnik jest trzecim Polakiem, któremu udał się ten trudny wyczyn.
Po południu na szczyt Annapurny udało się wejść Kindze Baranowskiej!...

Wcześniej dokonali tego: Jerzy Kukuczka (jako drugi na świecie w 1987r. po Reinholdzie Messnerze) i Krzysztof Wielicki (1996 r.).

Peter jest jedynym człowiekiem na świecie, który stanął na wierzchołku Annapurny dwa razy. Piotr jest dwudziestym, który ukończył projekt Korona Himalajów

Pustelnik próbował zdobyć Annapurnę już 4 razy (w 2004, 2005, 2006 i 2008 roku)

Kinga Baranowska staneła na szczycie po południu. Jest na półmetku do tego honorowego trofeum. Annapurna jest jej siódmym ośmiotysięcznikiem, a ona jest drugą, po Wandzie Rutkiewicz Polką, która wspięła się na ten szczyt.

Kinga Baranowska i Piotr Pustelnik na tle Annapurny.

Piotr Pustelnik - www.piotrpustelnik.pl

Urodził się w 1951 roku. Z zawodu inżynier chemik. Doktor nauk technicznych. Specjalność: ryzyko przemysłowe i bezpieczeństwo biznesowe.
Wspina się od 1975 roku. Instruktor alpinizmu. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Dolomitach, w Pamirze, Karakorum i Himalajach. Laureat Nagrody „Fair Play” Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Honorowy Obywatel Miasta Łodzi.
Zdobycie Korony Himalajów zajęło mu to 20 lat (1990-2010)

Kinga Baranowska - www.kingabaranowska.com

Himalaistka młodego pokolenia, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników.
Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka – Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondza. Członkini kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej, a także członkini zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia środowiskowe m.in. nagrodę Ministra Sportu za wspinaczkę na trzeci szczyt świata. Od kilku lat sukcesywnie realizuje swoje plany związane z Koroną Himalajów. Z wykształcenia geograf i ekonomistka.