Log in
    

Erhard Loretan zginął w wypadku!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wybityny alpinista i himalaista Erhard Loretan zginął wczoraj podczas wycieczki na Grünhorn. Do wypadku doszło na wysokości 3800 metrów, gdy z nieznanych przyczn Loretan spadł 200 metrów. Zginął na miejscu

52 letni (wczoraj obchodził urodziny )Loretan prowadził Klienta na Grünhorn (4043 m) w Valais. Zginął na miejscu, a klient został w ciężkim stanie przewieziony do szpitala.

Niedługo więcej info.

Erhard Loretal

 

Loretan, urodził się w Kantonie Fribourg, w Szwajcarii. Zaczął się wspinać w wieku 11 lat. Pierwszym jego ośmiotysięcznikiem była Nanba Parbat w 1982 roku. W przeciągu kolejnych 13 lat, zdobył pozostałe ośmiotysięczniki, dzięki czemu został 3 człowiekiem z Koroną Himalajów.

Jego wejście w 1986 roku na Mount Everest, bez wspomagania z butli, w stylu non stop (40 godzin) wstrząsneło ówczesnym światem górskim. Tego samego roku wspiął się na 38 szwajcarskich szczytów w 19 dni.

Cieniem na jego życiu stało się nieumyślne spowodowanie śmierci 7 miesięcznego synka w 2003 roku. Loretan, potrząsał dzieckiem, aby przestało płakać (Z badań wynika, że nawet kilkusekundowe potrząsanie dzieckiem może sprawić krzywdę niemowlakom, ze względu na słabe mięśnie szyi).

Źródło: desnivel.com, bbc.com