Log in
    

Pussycat i Man Yoga, dwie nowe drogi mikstowe w Kanadyjskich Górach Skalistych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rafał Sławiński, Pierre Darbellay i Bertrand Martenet wytyczyli drogę Pussycat (M7, WI5R, 180m) na Weeping Wall, natomiast Jonny Simms i Jon Walsh poprowadzili Man Yoga (M8 WI5, 250m) na Stanley Headwall-u w Kanadyjskich Górach Skalistych.

Pussy Cat w Canadian Rockies

Pierre Darbellay i Bertrand Martenet podchodzą pod Upper Weeping Wall, czerwona linia na prawo odWeeping Pillar to drogę Pussycat.
fot. Rafał Sławiński

Jeśli wybierasz się do Columbia Icefield Parkway, obstawiam że zamierzasz zrobić Polar Circus lub Weeping Pillar, czyli którąś z dwóch najpopularniejszych lodowych wspinaczek na świecie. Jednak nasz człowiek w Kanadzie - Rafał Sławiński poszedł swoją drogą i 4 grudnia w zespole ze Szwajcarskimi Przewodnikami Górskimi Pierre Darbellayem i Bertrandem Martenetem wspięli się wąską nitką lodową na prawo od Wheeping Pillar. Sławiński wstawiał się już w tą drogę wcześniej w 2008 roku wraz z Eamonnem Walshem. Nowo poprowadzona linia została nazwana Pussycat, oferuje interesujące mikstowe i lodowe wspinanie, wycenione na M7 WI5 R.

Na pobliskim Stanley Headwall-u Jonny Simms i Jon Walsh wytyczyli drogę Man Yoga, pięcio-wyciągowa droga mikstowa, która była wytyczana przez trzy sezony (Walsh spędził łacznie 9 dni, a Simms 7), droga została otworzona 13 listopada i wyceniona na M8 WI5. Droga jest położona około 200m na prawo od Suffer Machine i została ostatnio powtórzona przez Sławinskiego, który stwierdził: "Zdecydownie jest to coś, co powinno znaleźć się na liście 'do zrobienia', każdego odwiedzającego Góry Skaliste zimą".

Szersze informacje można znaleźć na bloku Sławinskiego raphaelslawinski.blogspot.com i na stronie www.alpinestyle.ca

A oto materiał filmowy z wytyczenia Man Yoga:

źródło: www.planetmountain.com