Log in
    

Tim Emmett i Klemen Premrl dokończyli Spray On

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Brytyjczyk Tim Emmett i Słoweniec Klemen Premrl dodali kolejne wyciągi do drogi Spray On w Helmcken Falls w Kanadzie. Udało się im dokończyć całą drogę.

T. Emmett

Znajdź wspinacza :) Fot. arch. Tim Emmett

To już trzeci rok, od kiedy Emmett wspina się w tym lodowym raju. Unikalność tego miejsca polega na tym, że w tym miejscu jest ogromny wodospad, z którego woda osadza się na ścianach, tworząc niesamowite formy lodowe.
 
Teraz po odnalezieniu spitów (za pomocą wykrywacza metali) Emmett i Premrl dokończyli całą drogę do szczytu groty i pokonując jeszcze 60 metrów przewieszonego terenu, tworząc unikatową 8 wyciągową lodową drogę.

Spray On

Niesamowite sople.... Fot. arch. Tim Emmett

Poniżej wypowiedź Tima Emmetta:

„Jeszcze tyle lodu nie widziałem w tym miejscu. Poziom lodu jest wyższy o około 20 metrów niż rok temu, więc Spray On startuje teraz na wysokości drugiego wyciągu!

Pierwszy dzień spędziliśmy na zrzucaniu lodowych sopli (niektóre wielkości Mercedesa Sprintera). Chris Geisler i Will Mayo obili nową drogę która dołącza do Spray On na wysokości piątego wyciągu.

T. Emmett

Tim Emmett. Fot. arch. Tim Emmett

Will Gadd w międzyczasie zrobił kilka nowych linie na obrzeżach groty. Zazwyczaj na taśmach i własnej. Wczoraj Sarah Hueniken i John Freeman wytyczyli nową obitą drogę”

Źródło: ukclimbing.com