Logo

Rafał Sławiński zatopował na Spray On

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Naszemu rodakowi w Kanadzie, udało się załoić Spray On. Tym którzy interesują się wspinaczką lodową, na pewno nie jest obce miejsce Helmcken Falls. Ogromna grota z tysiącami wiszących sopli jest rajem dla każdego wspinacza lodowego (dodajmy, że posiadającego odpowiedni przypak :-)

Sławiński Rafał na Spray ON

Rafał Sławiński w przewieszeniach Spray On. Fot. Rafał Sławiński

Rafał Sławiński zjawił się w grocie w styczniu, gdy warunki w Rockies nie są najlepsze. Kilka dni wspinania w Helmcknen Falls upłynęło na świetnej lodowej wspinaczce w licznym wspinaczkowym gronie.

Spray On jest aktualnie najdłuższą drogą w grocie. Pierwszy wyciąg drogi wytyczyli Will Gadd i Tim Emmett w styczniu 2010 roku. Kiepska pogoda sprawiła, że nie mogli próbować dalej jej robić. Will Gadd przekornie wycenił ją na WI10, co wzbudziło lekkie kontrowersje, ponieważ droga jest ospitowana, przez co skala WI jest nieadekwatna do tej wspinaczki.

Raphael Slawinski na Spray On

Dopiero koniec pierwszego wyciągu. Fot. Rafał Sławiński

Rok później wspinacze wrócili i dorzucili kolejne 4 wyciągi do drogi (łącznie Spray On miał 80 metrów). Ciekawostką jest to, że do odnalezienia spitów wykorzystali wykrywacz metalu :-)

Ostatecznie z wyjściem z jaskini uporał się Tim Emmett i Klemen Premlj w styczniu 2012 roku. Łącznie droga ma 8 wyciągów i 140 metrów co najmniej przewieszonego terenu!

Na koniec wywiad z Timem Emmettem o Spry On

Źródło: blog Rafała Sławińskiego

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski