Log in
    

Bestialstwo nowa M11+(?) pod Krakowem

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Sezon w Norze rozpoczął się na dobre. W niedzielę Michał Basałyk Seweryn zapisał na konto pierwsze powtórzenie Rawhide M11 (?). Dziś Krzysiek Rychlik (vertical limits) wzbogacił jaskinię o nową linię, o adekwatnej nazwie - Bestialstwo. Wycena autorska M11+. 

Rychły na zaawansowanej próbie na Bestialstwie. Fot. D. Granowski

Bestialstwo - w etyce Arystotelesa upodabniająca człowieka do zwierzęcia trwała dyspozycja stanowiąca przeciwieństwo niemożliwej do pełnego określenia cnoty nadludzkej upodabniającej człowieka do bóstwa (zob. heros, heroizm).

Powyższy cytat z Wikipedii pozostawiamy do własnych przemyśleń ;) Jak naocznie stwierdziliśmy droga wymaga iście zwierzęcej wytrzymałości, mocnego bicka i twardego brzucha. Biegnie w większości dachem, poprowadzona oczywiście bez korzystania z czwórek i dziewiątek (zresztą nie ma tam takiej potrzeby). Ruchy wyglądały naprawdę zacnie!

Krzysiek zasugerował wycenę M11+, oczywiście dla Basałyka będzie to M10 ;)

Chętni do powtórzeń niech zgłaszają się do Krzyśka. Niestety miejsce to znajduje się na terenie prywatnym i mimo czynionych przez Krzyśka starań właściciel zezwolił jedynie na okazjonalny dostęp. 

W jaskini znajdziecie również ciekawe propozycje, jak Homunculus i Orient Express (Obie około M10), oraz Rawhide M11.

Więcej szczegółów na temat przejścia pojawi się wkrótce na blogu Krzyśka.