Log in
    

Team Polska na Nophobia

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

27 stycznia Jędrzej Jabłoński, Prosiaczek i niżej podpisany (KW Kraków) przeszliśmy Nophobia M10 w Ghost Arena w Canadian Rockies. Styl bez 4/9, które były tam niepotrzebne. Drugi w zespole zadawał z ekspresów (Festiwal A-zero).

Jędrek Jabłoński na kluczowym wyciągu. Fot. dg

Wytyczona przez zespół Will Gadd, Will Mayo, Pat Delaney, John Freeman droga ma 5 wyciągów  (M9, M10+, M8, M9, M8 WI4) (patrz news). Oryginalnie kluczowy wyciąg miał M11, później przeceniony przez autora do M10+. Poszczególne wyciągi - według nas - oscylują wokół M9, M10 (przy umiejętnym restowaniu), M7, M9, M7+ ( + WI4 jeśli jest lód).

Warto wspomnieć, że 22 grudnia 2014 roku drogę pokonał również Rafał Sławiński i Jen Olson (patrz news).

Zdjęcie z dnia przejścia. Fot. DG

24 stycznia pojawiliśmy się pod drogą, która była zajęta przez zespół Sarah Hueniken i Katie Bono. Na szczęście dla nas, dziewczyny pozaznaczały chwyty. Poszliśmy na Hydrofobię WI5+ - pierwsze polskie przejście w rakobutach ;-).

26 stycznia wróciliśmy pod drogę i rozpoznaliśmy 4 wyciągi. Dowiedzieliśmy się, że techniki linowe i holowanie Prosiaczka to nie bułka z masłem...

Na drodze są wiszące stanowiska, na szczęście autorzy drogi wyposażyli je w ławeczki. Na zdjęciu noga Jędrka i Prosiaczek. Pion raczej absolutny ;). Fot. Jędrek Jabłoński

Zjazdy... Fot. DG

27 stycznia przeszliśmy całość (ostatni wyciąg OS). Jędrek poprowadził najtrudniejszą długość liny za ~M10. Smaczku dodawał ostatni, gdzie powinien być lód. Bez lodu to M7+ po spitach, a później 15 metrów M6 na własnej (3-4 friendy) do Cama #2.

Jędrek na niebanalnym czwartym wyciągu. Fot. dg

Przyp. dg - Pod dwóch tygodniach dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie nasze przejście jest dopiero trzecim klasycznym Nophobi. Info mamy od Tima Emmetta, który wraz z Klemenem Perlem chcieli zrobić drugie przejście, a finalnie musieli zadowolić się czwartym (niewiele zabrakło im do Flasha). Chłopaki sugerowali dla kluczowego wyciągu M10. Czyli jak na mój gust, jeśli 3 zespoły sugerują M10, to być może ta wycena będzie adekwatniejsza.

Damian Granowski