Logo

Spray On.. Ciąg Dalszy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Brytyjski wspinacz Tim Emmett aktualnie przebywa w Kanadzie, aby dokończyć zaczęty w tamtym roku przez niego i Willa Gadda niesamowity lodowy projekt jakim jestSpray On.

Spray On, opisany przez Szkota Grega Boswella jako "najbardziej niesamowita linia o jakiej słyszałem. 45 stopni przewieszenia, skała oblepiona lodem, niesamowity wodospad. Jest to unikalna wspinaczka w lodzie, ponieważ jest przewieszenie jak w jakiejś wapiennej jaskini, ale wszytko to 100% lodu...

Spray On

Aktualny stan lodu w grocie. Fot: Tim Emmett

Spray On to jeden wyciąg w lodzie ubezpieczony w bolty. Nowa Droga w zamyśle Emmetta i Gadda ma forsować cały klif (który ma około 150 metrów!).

Droga znajduje się niedaleko Helmcken Falls w Brytyjskiej Columbi w Kanadzie.

Emmett na swoim blogu: "Jestem teraz w Helmcken Falls. Lód jest wspaniały, robi się coraz cieplej, miejmy nadzieję, że nie zrobi się za ciepło. Niestety dużo lawin spowodowało, że drogi są nieprzejezdne. Obyśmy tylko nie utknęli tu..."

alt

Kupujcie bilet do Kanady! Fot: Christian Pondella

" Tu jest tysiące sopli lodowych - niektóre o rozmiarach autobusu. Jak jeden spadł, to poczuliśmy się jak na innej planecie. Jest niemożliwę gdzie nasza droga przebiegała wcześniej, ponieważ wszystko teraz wygląda inaczej. Lodowe sople pokryły skałe i prawdopodobnie większość boltów znajduje się pod soplami! Będzie epicko!"

Źródło: Ukclimbing

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski