Logo

DRYTOOLING POGODA

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

altDRYTOOLING POGODA od 26.03 do 30.03.2011r.

 

Niestety ten weekend nie będzie należał do udanych jeśli chodzi o pogodę w górach.

W rejonie Rysów na wysokości 1500m npm od soboty rana będzie zachmurzenie duże. Wiatr słaby ok. 5-10 km/h. Temperatura od -2 do -7 w nocy z soboty na niedzielę. W niedzielę pogoda troszkę się poprawi i czasem zaświeci słońce. Wiatr między 10 a 15 km/h zaś temperatura ok. 0 st. C. W sobotę po południu i w niedzielę w nocy może poprószyć śnieg. Opady będą jednak niewielkie. W poniedziałek pogoda podobna jak w niedzielę a we wtorek będzie świecić słońce. Wiatr do 15 km/h. Na wysokości 2500m npm. Pogoda będzie podobna poza tym, że wiatr będzie wiał z prędkością ok. 30 do 40 km/h a temperatury będą się wahać między -8 a -6 zaś odczuwalna może sięgnąć nawet -20 w sobotę po południu.. Od poniedziałku piękna pogoda, wiatr słabszy do 25 km/h i temperatury w dzień ok. -2.

W rejonie Świnicy pogoda identyczna jak w rejonie Rysów. Na wysokości 1500 troszkę gorsza a na 2300m npm lepsza. Poziom zera będzie na ok. 800m d o1600 w poniedziałek i 2300 we środę.

 

W rejonie Babiej Góry pogoda lepsza niż w Tatrach. Na wys. 1000m npm tylko w sobotę rano może poprószyć śnieg. A tak trochę chmur i słońca. Temperatura od -4 w sobotę do nawet +6 we środę. Wiatr słaby i umiarkowany do 20 km/h. Poziom zera w sobotę będzie na wysokości ok. 850m zaś we środę ok. 1700.

 

W Bieszczadach pogoda brzydka. Na wysokości 500 m na zmianę będzie padał śnieg i deszcz. Okienko pogodowe będzie tylko w niedzielę od rana do popołudnia. Potem znowu deszcz. Piękna pogoda od wtorku. Temperatury dodatnie od 0 do nawet 10 st. C. we środę. Wiatr słaby do 10 km/h. Na szczycie Tarnicy temperatury od -2 do -7 z soboty na niedzielę. Potem -5 do +1 we wtorek. Od wtorku piękna pogoda, temperatury od 3 do 5 st.

 

W Gorcach w niższych partiach będzie padał słaby deszcz w sobotę. Od niedzieli do poniedziałku raz słońce raz chmury. Od wtorku piękna pogoda. Wiatr słaby a temperatury od 3 do 12 stopni we środę.

 

Jak widać weekend niestety nie będzie sprzyjał wędrówkom po górach. Dopiero od poniedziałku lub wtorku w zależności od rejonu pogoda zacznie się poprawiać. W Tatrach warunki SA bardzo trudne. Obowiązuje I stopień zagrożenia lawinowego, szlak iw wyższych partiach są bardzo zalodzone. Bez raków i czekanów nie ma się co wyżej wybierać. W żlebach nadal leży sporo śniegu więc trzeba uważać. Jak widać po temperaturach i w górach zaczyna witać wiosna. Powodzenia.

 

Paweł Szlachta

 

Źródło: mountain-forecast.com

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski