Log in
    

To nie koniec zimy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po kilku zimowych dniach w czwartek w Zakopanem mieliśmy odwilż. W Tatrach trzymał mróz, chwilami świeciło słońce. Z zachodu nadciąga jednak układ niskiego ciśnienia. Prognozy meteorologów są jednoznaczne.

alt

Już w nocy z czwartku na piątek możemy spodziewać się gwałtownych opadów śniegu. Sypać będzie także w piątek i sobotę. W Tatrach, w ciągu najbliższych dni może spaść nawet 30 cm śniegu. Opadom będzie towarzyszyć porywisty wiatr. Wysoko w górach jego prędkość może dochodzić do 100 km na godz.
Dziś rano na Kasprowym Wierchu pokrywa śniegu wynosiła 116 cm, termometry wskazywały 6 st. mrozu. Czynne były wszystkie kolejki. Zagrożenia lawinowe spadło do drugiego stopnia, ale po zapowiadanych opadach śniegu znowu może wzrosnąć.

Na Babiej Górze również będzie mocno wiało szczególnie w piątek i przez cały weekend. Na szczycie temperatura ok. -13 st.C.

Komunikat z dnia 11.01.2012 r. Na Babiej Górze pokrywa śnieżna od 10 do 80 cm - panują trudne warunki do uprawiania turystyki pieszej, lokalnie w partiach szczytowych szlaki turystyczne są słabo przetarte i zawiane. Wszystkich wybierających się na szlaki prosimy o rozwagę. Zamknięty do odwołania jest szlak żółty "Akademicka Perć" !!! - jest to szlak biegnący od Górnego Płaju na Diablak.

W Bieszczadach również cały czas będzie sypało i wiało. Temperatury będą oscylwoały w granicach ok. -12 st.C. Odczuwalne przy silnym wietrze będą dużo większe.

Źródło: 24tp.pl, bgpn.pl, mountain-forecast.com