Log in
    

Warun w Białej Wodzie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kolejny piękny, słoneczny weekend za nami. Kto nie był na wspinie w Tatrach niech żałuje! Warunki do klasyki zimowej (podobno) i opalania (na pewno) wyśmienite, przynajmniej w Morskim Oku). My (Bartek Szeliga i niżej podpisany) skoncentrowaliśmy swoją działalność z różnych powodów (głównie lenistwo :-) na lodospadach w Dol. Białej Wody. Jeśli planujecie coś jeszcze załoić to śpieszcie się bo marcowe słońce topi pracuje bezlitośnie.

Kaskady

Końcówka Kaskad. Fot. Damian Granowski

Pierwszy wyciąg na Adin úsmev jest słabo wylany, aczkolwiek można się wspiąć. Na szczęście drugi oferuje nam jeszcze wspinanie w miarę dobrze wylanym lodzie. 

Mrozekov Lad na szczęście się jeszcze "jakoś trzyma" i można się nim w miarę komfortowo wspiąć. Duża ilość przejść sprawiła, że na lodospadzie mamy duży wybór dobrych stopni i "klam". Poniżej stanowiska pośredniego nie ma lodu, a powyżej jest cienka, dudniąca lodowa płyta, której zdecydowanie nie polecam prowadzić. Na wędkę może być ciekawie ;) Kolumna nad "grotką" pośrodku lodospadu nie jest uformowana. Patrz stan lodospadu poniżej:

Mrozekov Lad

Mrozekov Lad Stan 4 marca. Fot. Damian Granowski

Kaskady chyba są aktualnie najlepiej wylanym lodospadem w dolnej części doliny. O ile pierwszy wyciąg w zależności od wariantu może prowadzić przez cienką polewkę (z prawdopodobnym prysznicem), tak od pierwszego stanowiska (przy starcie do Oczu Pełnych Lodu), to już wspinanie w miarę dobrze wylanym lodzie.

Kaskady

Kaskady. Fot. Damian Granowski

Oczy Pełne Lodu z dołu wyglądają całkiem, całkiem. Lecz bliższe spotkanie z śrubami lodowymi wypada na 1:0 dla Oczu ;-) Słowak który chciał nam "ukraść" pierwsze dzisiejsze przejście po szybkiej próbie wkręcenia śruby i jeszcze szybszym wyjęciu jej ręką postanowił zmontować Abałakowa do zjazdu. Ostatecznie zjechał z grzyba lodowego, który wydawał się najsensowniejszy. W aktualnych warunkach polecamy Oczy dla ludzi z mocną psychą i brakiem rodziny na utrzymaniu.

Widoczna górna część Oczu, dolna nie wygląda lepiej. Fot. Damian Granowski

Powietrzny Lód również nie jest dobrym pomysłem...

Damian Granowski

Ps. Jeśli macie świeższe wiadomości co do stanu lodospadów w Białej Wodzie, to opublikujcie je w komentarzach poniżej.