Log in
    

Oblodzone szlaki. Trudne warunki w Tatrach

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po ostatniej odwilży w Tatrach panują bardzo trudne warunki dla turystów. Skiturowcom odradzamy wycieczki w Tatry, ponieważ warstwa śniegu jest naprawdę mizerna. Na Kasprowym leży około 20 cm śniegu, Teoretycznie da się zjechać nartostradą z Hali do Kuźnic, lecz uważajcie na wystające kamienie! W praktyce odradzamy...

Warunki wspinaczkowe z powodu odwilży są ciężkie, trawki w niższych partiach mogą być słabo zmrożone, mała ilość śniegu na podejściu będzie sprawiać kłopoty, a w ścianie liczcie się z Verglassem...

Widok na Rysy ze strony topr.pl. Zobacz inne kamery tatrzańskie.

"Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo trudne. Szlaki są mocno oblodzone i bardzo śliskie, zarówno w dolinacj jak i w partiach graniowych. Na graniach   szlaki miejscami są wywiane do lodu, a miejscami potworzyły się  spore zaspy. Szlaki w wyższych partiach w większości są  nieprzetarte, co utrudnia orientację w terenie" - czytamy w komunikacie turystycznym TPN.

Na Kasprowym Wierchu leży tylko 20 cm śniegu. Temperatura na szczycie wynosiła rano 5 st. mrozu. Wieje silny wiatr, który unieruchomił kolejkę linową na Kasprowy Wierch.

W piątek spodziewane są przelotne opady śniegu. Sobota będzie słoneczna i nieco bardziej mroźna. Prawdopodbnie warunki do wspinania zimowego będą już lepsze (noc z piątku na sobotę ma być mrożna (około -10 stopni)

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. (sprawdź historię stopnia)

Szczegółową pogodę znajdziecie w naszym mini serwisie "Pogoda w Górach". Zapraszamy również do "polubienia" naszego profilu FB "Pogoda w Górach" - dzięki czemu będziecie dostawać bezpośrednio na wasz profil na fejsie informacje o warunkach pogodowych i wspinaczkowych w górach.

Źródło: topr.pl, 24tp.pl