Log in
    

W Tatry wróciła zima :-)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po kilku tygodniach niemal wiosennej pogody w Tatry wróciła zima. Na niedzielę meteorolodzy zapowiadają kolejne opady śniegu. Warunki do wspinaczki raczej średnie, aczkolwiek już niedługo powinno być super :-)

W ciągu ostatnich dni silny wiatr oraz opady śniegu pogorszyły sytuację lawinową w Tatrach. Szczególnie na wystawach zawietrznych można spodziewać się sporych nagromadzeń śniegu nawianego i sprasowanego wiatrem. Te nagromadzenia często sąsiadują z miejscami kompletnie wywianymi. Śniegu ciągle jest niewiele, a jego depozyty, zwłaszcza w formacjach wklęsłych, mogą być bardzo zdradliwe.

Dolina Białego. Fot. Paweł Pełka / 24tp.pl

Jeszcze rano w Zakopanem padał mokry śnieg, termometry wskazywały stopień ciepła. Później ochłodziło się. Chwycił lekkie mróz. W Tatrach jest jeszcze zimniej - nad Morskim Okiem 5, a na Kasprowym 10 st. mrozu.

W Tatrach spadło od kilkunastu do 30 cm śniegu. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki są zasypane i niebezpieczne.

W niedzielę spodziewane są ponownie opady śniegu. Wieczorem mogą być intensywne.

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. (sprawdź historię stopnia)

Szczegółową pogodę znajdziecie w naszym mini serwisie "Pogoda w Górach". Zapraszamy również do "polubienia" naszego profilu FB "Pogoda w Górach" - dzięki czemu będziecie dostawać bezpośrednio na wasz profil na fejsie informacje o warunkach pogodowych i wspinaczkowych w górach.

Źródło: topr.pl, 24tp.pl