Log in
    

W Tatrach dosypało śniegu. Zaspy i nieprzetarte szlaki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W nocy w Tatrach spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Na Kasprowym Wierchu pokrywa śniegu sięga 82 centymetrów, w Dolinie Pięciu Stawów 96. Obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Kolejka linowa na Kasprowy kursuje, wciąż zamknięte są trasy narciarskie na Gąsienicowej i Goryczkowej.

 

Morskie Oko - widok z kamery ze strony topr.pl

"Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. Szlaki znajdują się pod warstwą świeżego śniegu, a w wielu miejscach potworzyły się głębokie zaspy. W wyższych partiach Tatr szlaki są zupełnie nieprzetarte, mgła ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie. W  niższych rejonach tylko niektóre odcinki szlaków są przedeptane. Znacznie utrudnia to i wydłuża wędrowanie" - czytamy w komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 

Na najbliższe dni zapowiadane są przelotne opady śniegu.

W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego, z tendencją rosnącą. (sprawdź historię stopnia zagrożenia lawinowego)

Źródło: 24tp.pl

Szczegółową pogodę znajdziecie w naszym mini serwisie "Pogoda w Górach". Zapraszamy również do "polubienia" naszego profilu FB "Pogoda w Górach" - dzięki czemu będziecie dostawać bezpośrednio na wasz profil na fejsie informacje o warunkach pogodowych i wspinaczkowych w górach.