Log in
    

Dobra prognoza pogody dla Tatr?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ostatnio podczas rozmowy o tatrzańskim wspinaniu Miłosz Jodłowski powiedział mi o dobrej niemieckiej prognozie, która najlepiej spisywała się podczas tegorocznego lata w Tatrach. Ci którzy chcieli się wspinać, mieli ciężki orzech do zgryzienia. Prognozy niejednokrotnie nie sprawdzały się itp., dlatego prognoza, która się sprawdza mogłabybyć hitem :-).

Wetteronline.de, bo taki jest jej adres, może być ciekawą alternatywą, bądź uzupełnieniem dla ICM i yr.no. Numeryczna prognoza pogody dla dużego obszaru, z radarami i wygodnymi wykresami. Dobrą opcją jest wykres przewidywania pogody na dwie godziny do przodu.

Ogólnie prognoza prezentuje się ciekawie. Jeśli ktoś ma z nią jakieś doświadczenia, lub poleca to proszę o komentarz :-).

Swoją drogą - mała autoreklama -  polecam podstronę "Pogoda w górach" na drytoolingu. Znajdziecie tutaj sporo narzędzi do sprawdzania pogody takich jak ICM, yr.no, kamery topr i wiele innych.

Komentarze   
0 #1 pandarek 2014-10-04 23:52
Witam, sprawdzę ją w przyszłym tygodniu na Rysach.
Ja do tej pory korzystałem z http://www.mountain-forecast.com
Sprawdzała się dla Himalajów i Alp, nie znałem tej norweskiej, widzę że są drobne różnice, ale chyba, ta którą znałem daje wiecej opcji
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze są moderowane, więc ich publikacja może trochę potrwać :).