Log in
    

DRYTOOLING POGODA

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

POGODA W GÓRACHJak co tydzień przedstawiamy pogodę i warunki w polskich Tatrach i nie tylko na najbliższy weekend od 26 lutego do 2 marca 2011r.

W Tatrach nadal panuje II stopień zagrożenia lawinowego. Choć po ostatnich opadach śniegu na południu zagrożenie to może ulec zmianie z tendencją zwyżkową. Pogoda w Tatrach ma być bardzo ładna. W rejonie Rysów pogoda ma być bezchmurna począwszy od piątku nocy aż do niedzieli popołudnia. Na wysokości 1500m wiatr słaby dochodzący do 10km/h, zwykle ok. 5km/h. Temperatura oscylować będzie między -3 a -5 zaś odczuwalna dojdzie do -6 w niedzielne przedpołudnie. Na wysokości 2500 temperatura będzie ok. -8 zaś odczuwalna -11 do -15. Wiatr w dzień między 5 a 10km/h zaś w nocy ok 15km/h. W niższych partiach chmury mogą pojawić się w poniedziałek. W wyższych piękna pogoda będzie do wtorku. We wtorek może zacząć wiać mocniej do 30km/h. W rejonie Świniccy będzie bardzo podobnie lecz odczuwalna temp na wys. 2300 będzie o 2 stopnie niższa niż na Rysach i osiągnie -13 w niedzielny poranek.

W rejonie Babiej Góry począwszy od soboty rano aż do wtorku będzie piękna pogoda. Na wysokości ok. 1000m npm temperatury będą sięgać od 0 do -2 st. C. zaś odczuwalna ok. -4 w sobotę w nocy. W pozostałe dni będzie cieplej. Wiatr słaby do 5km/h. Na wysokości 1700m npm. wiatr będzie wiał z prędkością 10km/h w sobotę zaś w nocy z soboty na niedzielę będzie wiało 15 km/h. Wtedy to temperatura odczuwalna sięgnie -8 st. C. W niedzielę po południu wiatr ucichnie i będzie wiało 5km/h.

W Bieszczadach również będzie piękna pogoda i bezchmurna do wtorku. Temperatury na szczycie Tarnicy sięgnie -2 do -4 a odczuwalna w sobotę rano -7 a w niedziele w nocy ok. -5. Wiatr umiarkowany w sobotę rano ok. 15km/h potem słaby ok. 5km/h. We wtorek w nocy pogoda zacznie się delikatnie psuć i zacznie wiać do 45km/h. Temperatura od wtorku zacznie sięgać od -10 do nawet -24 odczuwalna we środę rano.

Tak więc zapraszamy wszystkich w góry gdyż aura będzie Wam sprzyjać. Przypominamy, że w Tatry należy wziąć ciepłe ubrania oraz w wyższe partie rak ii czekany. Na bardzo stromych stokach przyda się sprzęt lawinowy. POWODZENIA.

Paweł Szlachta

Źródło: mountain-forecast.com