Log in
    

Drytooling Pogoda od 12-16.03.2011

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

altJak co tydzień przedstawiamy pogodę i warunki w polskich Tatrach i nie tylko na najbliższy weekend od 11 do 16 marca 2011r.

Tatry

W Tatrach panuje II stopień zagrożenia lawinowego. Po ostatnim okresie przepięknej pogody w ostatnich dniach w Tatry powróciła zima. Niby śniegu nie napadało wiele, ale jest to Świerzy śnieg, pod którym zalega warstwa lodu. W rejonie Rysów ma być piękna pogoda począwszy od soboty Az do niedzieli wieczorem. Temperatury od -2 do +2 stopni na wysokości 1500m, wiatr słaby i umiarkowany od 15 do 30 km/h. Odczuwalna temperatura -4 do -5. Od poniedziałku pogoda się pogorszy. Niebo będzie zachmurzone ale bez opadów. Wiatr słaby. Na wysokości 2500 m npm w sobotę wieczorem powieje mocniej do 70 km/h, temperatura od -3 do zera a odczuwalna przy mocnych podmuchach nawet -11. W rejonie Świnicy pogoda bardzo podobna jak na Rysach z tym, że troszkę słabiej będzie wiało w sobotę wieczorem. Temperatury na 2300 od -4 do +1 st.C. W Tatrach Zachodnich w rejonie Giewontu pogoda również podobna jak w pozostałych rejonach.

Beskidy

W rejonie Babiej Góry do niedzieli piękna pogoda, potem troszkę się zachmurzy i od środy znowu pogoda. Na wys. 1000 m npm w weekend wiatr słaby i umiarkowany od 15 do 30 km/h, od poniedziałku popołudnia słaby. Temperatury od 1 do 6 stopni. Na szczycie wiatr średni i mocny do 70 km/h w niedzielę w nocy. Temperatury od 0 do -2 stopni w poniedziałek a odczuwalna od -6 do -4.

W Gorcach pogoda będzie się przedstawiała bardzo podobnie. Weekend ładny z wiatrem umiarkowanym do 45 km/h na szczycie. Temperatury będą oscylowały w przedziale od -1 do 4 st. a odczuwalne od -1 do -3. W poniedziałek zachmurzy się delikatnie a we wtorek mocno. Od środy znowu piękna pogoda.

Bieszczady

W Bieszczadach będzie piękna pogoda i bezchmurna od soboty do niedzieli. Potem się zachmurzy a od wtorku na szczycie Tarnicy będzie padał śnieg. W niższych rejonach deszcz. Temperatury 0 do 5 a odczuwalne -6 do -4. Wiatr do 70 km/h w niedzielę rano, w pozostałe dni ok. 50 km/h. W niższych partiach wiatr umiarkowany do 30km/h a temperatury od 4 do 8 st.C.

Prognozy na weekend zapowiadają się nieźle. Trzeba pamiętać jednak, że mocno wiejący wiatr w wyższych partiach gór może sprawiać, że będzie zimno a w Tatrach może utrudniać wspinaczkę. Od poniedziałku pogorszenie pogody a od środy znowu wyjdzie słońce. Szlaki w tatrach nadal są śliskie pomimo lekkich opadów śniegu. Trzeba uważać na zalodzenia, które są pod cienka warstwa śniegu.

Paweł Szlachta

Źródło:mountain-forecast.com