Log in
    

Odsłonięcie tablicy Miodowiczów na Wiktorówkach

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W sobotę 29 sierpnia 2015 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Dobrosławy Miodowicz-Wolf i Konstantego Miodowicza. Zaprojektowana przez Piotra Klamerusa tablica zawisła przy Kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. Mszę świętą odprawił Ojciec Mateusz Jacukiewicz.

tablica miodowiczow

Fot. Witold Stańczyk

W uroczystościach wzięła udział rodzina, m.in. Małgorzata - żona Konstantego i Łukasz Wolf - syn Dobrosławy. Przybyło też wielu klubowych kolegów i przyjaciół, m.in.Tomasz Klimczyk, Andrzej Klonowski (Australia), Andrzej Marcisz, Wojciech Masłowski, Andrzej Pawlik, Andrzej Samolewicz, Bogdan Strzelski z żoną Ewą, Marek Szpot, oraz koledzy z czasów opozycji - Zbigniew Fijak i Jan Rokita. Na zakończenie pod tablicą złożono wiązankę kwiatów od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

uczestnicy odsloniecia tablicy miodowiczow

Fot. Witold Stańczyk

Komentarz Małgorzaty Miodowicz

Dla mnie była to uroczystość szczególna i wzruszająca - dawno nie czułam takiej radości z obecności innych osób i takiego (rzadkiego w dzisiejszych czasach) poczucia wspólnoty. No i ta niezwykła atmosfera... może to magia miejsca... może ludzie wyjątkowi... a może jeszcze COŚ... Dziękuję wszystkim..

Witold Stańczyk