Log in
    

Wsparcie finansowe dla rodziny Wojtka Kozuba

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Informujemy, że Zarząd Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki  postanowił przeznaczyć kwotę 10 tys. zł tytułem zapomogi dla rodziny Wojtka Kozuba.

Jednocześnie apelujemy o wpłaty darowizn  na konto Fundacji, mających na celu wsparcie finansowe rodziny Wojtka -jego żony Pauliny i córeczki Natalii.

Wpłaty te można przekazywać podając jako cel: "Wojciech Kozub" na nr konta  Fundacji
w Banku Millenium: 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611.

Nadmieniamy, że darowizny można odliczyć od podstawy opodatkowania.

alt

Zarząd Fundacji Kukuczki

Wojciech Kozub poniósł śmierć 6 lipca, w lawinie kamiennej na Mont Blanc. Był wybitnym wspinaczem, instruktorem i przewodnikiem tatrzańskim.

Wojtek wraz trójką innych wspinaczy schodził drogą normalną z Mont Blanc. Ich celem było schronisko Tete Rousse (3167 m). Niestety około godziny 11-tej w Grand Couloir (Couloir du Gouter) runęła kamienna lawina. Wojtek zginął na miejscu, jeden ze wspinaczy został ranny. Grand Couloir jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na drodze normalnej na Mont Blanc.

Wojtek Kozub miał 30 lat. Był członkiem KW Kraków, instruktorem wspinaczki sportowej, przewodnikiem tatrzańskim z AKPT Kraków. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt przejść górskich, tak letnich, jak i zimowych. Działał w Karakorum, Hindukuszu, Pamirze, Pamiro-Ałaju, Himalajach, Kaukazie, Alpach i Tatrach.
 
Był wybitnym i jednym z najbardziej wyróżniających się wspinaczy górskich młodego pokolenia.
Ostatnio Wojtek rozpoczął kurs instruktora wspinaczki wysokogórskiej. Był również zaangażowany w projekt Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015 oraz beneficjentem funduszu Zawady.

Patrycja Konopka
Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki
kom. 603 501 724