Logo

Egzaminy wstępne na kurs przewodników IVBV/UIAGM/IFMGA

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zgodnie z zapowiedziami w przyszłym roku rusza kurs międzynarodowych przewodników wysokogórskich UIAGM/IVBV organizowany przez polską komórkę tej organizacji czyli Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich.

Do 15 stycznia kandydaci mogą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. składać swoje wykazy, zarówno wspinaczkowe jak i narciarskie. Pełne wymagania stawiane przyszłym przewodnikom znajdują się tutaj: http://pspw.pl/index.php?goto=kursy&poz=jak_zostac .

Egzaminy narciarskie oraz z wspinaczki zimowej odbędą się w dniach 1-2 marca 2012 roku. Egzaminy ze wspinaczki skalnej odbędą się w czerwcu – termin zostanie podany później.

Po zdaniu egzaminów z wynikiem pozytywnym kandydat może przystąpić do kursu na przewodnika UIAGM/IVBV. Kurs trwa minimum 80 dni i kończy się egzaminem.

alt

Podczas kursu, na słynnej grani Rocheford, Fot. Andrzej Sokołowski

Więcej informacji na temat orientacyjnych kosztów oraz systemu szkoleń można otrzymać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uprawnienia  przewodnika IVBV/UIAGM/IFMGA  pozwalają na prowadzenie działalności przewodnickiej na najwyższym światowym poziomie jak i (zgodnie z prawem) w większości masywów górskich na świecie.

Więcej na temat samej organizacji można dowiedzieć się z lektury tego materiału: 

http://pspw.pl/index.php?goto=o_przewodnictwie&poz=o_przewodnictwie

Zarząd PSPW

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski